reklama

Od połowy maja bez maseczek na świeżym powietrzu

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 07.05.2021 11:20, red
Zmienione zostały przepisy, są jednak wyjątki.
Od połowy maja bez maseczek na świeżym powietrzu
W czwartek (7.05) opublikowane zostało rozporządzenie premiera z którego wynika, że od 15 maja zakrywanie ust i nosa na świeżym powietrzu przestanie być obowiązkowe.

Maseczkę na zewnątrz nadal trzeba będzie jednak nosić w zatłoczonym miejscach, gdy nie udaje się zachować wymaganego dystansu - 1,5 m odległości od drugiej osoby.

Nadal trzeba będzie zakrywać usta i nos także w środkach transportu publicznego, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy