reklama

Od 40 lat w Kotarbinie oddają krew!

, MAGAZYN, Wiadomości, 14.12.2021 08:30,
W środę odbędzie się kolejna akcja.
Od 40 lat w Kotarbinie oddają krew!
W środę (15.12) odbędzie się jubileuszowa akcja krwiodawstwa w popularnym "Kotarbinie" w Andrychowie. Tego typu akcje w tej szkole organizowane są bowiem od 40 lat!

Jak informuje szkoła, wszystko zaczęło się w 1981, kiedy to jeden z uczniów technikum mechanicznego Śp. Roman zachorował na białaczkę. To właśnie dla niego z inicjatywy wychowawczyni, pani Krystyny Chrapkiewicz zorganizowano pierwszy wyjazd do Prokocimia. I tak nieprzerwanie do dziś szkolna społeczność nie pozwoliła na “przerwanie nitki”. Choć zmieniały się nazwy szkoły z Zespołu Szkół Technicznych, poprzez Zespół Szkół nr 1 do obecnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, przez lata w akcjach wyjazdowych i stacjonarnych realizowano idee “opiekuństwa spolegliwego” patrona naszej szkoły prof. Tadeusza Kotarbińskiego.

Do środowej akcji mogą przyłączyć się uczniowie, ale także osoby spoza szkoły. Potrwa ona w godzinach 9:00 - 13:00.

Z kolei 17 grudnia w szkole oficjalnie obchodzony będzie jubileusz ‘’40-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Kotarbinie ”. O godzinie 10:00 zaplanowano okolicznościowe spotkanie wszystkich “Krewniaków Kotarbina”, którzy przed laty brali udział w akcjach, jak i tych, którzy wspierają je w dalszym ciągu.

źródło: CKZiU

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy