reklama

Nowy obiekt przy Dąbrowskiej w Kętach

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.10.2021 13:43,
W piątek (8.10) uroczyście oddano do użytku nowoczesny kompleks sportowy przy powiatowej „Dąbrowskiej” w Kętach.
Nowy obiekt przy Dąbrowskiej w Kętach
Popularna „Dąbrowska” wzbogaciła się o zbudowany kosztem kilkuset tysięcy złotych kompleks sportowy kilka miesięcy temu, ale z uwagi na pandemię koronawirusa, z oficjalnym oddaniem do użytku poczekano do dziś.

Uczniowie mają do dyspozycji boiska o nawierzchni syntetycznej – do koszykówki, piłki siatkowej i do gry w piłkę ręczną. W ramach powiatowej inwestycji wybudowano także chodnik oraz wykonano instalację odwodnienia kompleksu boisk.

Anna Kapcia, dyrektorka Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach nie kryła radości, że placówka wzbogaciła się o nowoczesną i funkcjonalną arenę, tym samym dołączając do pozostałych szkół powiatowych w Gminie Kęty, których uczniowie już od dłuższego czasu korzystają z podobnych boisk. Podziękowała władzom Powiatu za ten szczodry gest, szczególnie śp. staroście Marcinowi Niedzieli.

– Jak to było z waszym boiskiem? Poprzednia pani dyrektor zgłosiła nam, że szkolne boisko jest w fatalnym stanie i poprosiła o środki na załatanie dziur. Wraz ze starostą Marcinem Niedzielą przyjechaliśmy na miejsce i stwierdziliśmy, że tu nie ma czego remontować, lecz po prostu trzeba postawić porządny obiekt na miarę XXI wieku. Myślę że spełnia on wasze oczekiwania. Ma służyć i cieszyć wszystkich, bo wychowanie przez sport jest bardzo ważne – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

Wicestarosta życzył uczniom, by jak najczęściej korzystali z tego funkcjonalnego obiektu. Chcąc dać dobry przykład młodzieży, szybko zamienił słowa w czyny. Wziął do ręki piłkę do szczypiorniaka, zrobił kilka kroków, mocno się wybił i rzucił piłką tak mocno i celnie, że bramkarz mógł ją tylko odprowadzić wzrokiem.


źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy