reklama

Nowi ludzie przejmą pieczę nad Spółdzielnią Mieszkaniową?

MAGAZYN, Wiadomości, 10.06.2022 14:10, eł

Zapadną też inne ważne decyzje.

Nowi ludzie przejmą pieczę nad Spółdzielnią Mieszkaniową?

Kończy się już kadencja aktualnej rady nadzorczej Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Za kilkanaście dni członkowie spółdzielni wybiorą nową, na kolejną trzyletnią kadencję, która upłynie w połowie 2025 roku. O jej składzie zadecydują 27 czerwca.

Tego właśnie dnia o 16.30 odbędzie się walne zgromadzenie członków ASM. W jego trakcie zarząd spółdzielni oraz jej rada nadzorcza przestawią sprawozdania ze swojej działalności, odbędzie się też podział nadwyżki bilansowej za 2021 rok. Ważnym punktem będzie udzielenie absolutorium dla członków zarządu. Zapadną też decyzje w sprawie zbycia nieruchomości i wyznaczenia najwyższej sumy zobowiązań, jakie spółdzielnia może zaciągnąć. Wybory do rady nadzorczej są dwunastym punktem porządku obrad. W skład tego organu na nową kadencję wejdzie od 9 do 13 osób, wyłonionych spośród członków spółdzielni. Dokładna ich ilość zostanie ustalona podczas walnego zgromadzenia.

Czym zajmuje się rada nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej? To organ nadzorujący i kontrolujący działalność zarządu. Rada czuwa nad wykonywaniem zadań i realizacją celów statutowych spółdzielni oraz nad całokształtem jej działalności. Aby właściwie pełnić swą pieczę, może ona żądać od zarządu, członków i pracowników wszelkich sprawozdań i wyjaśnień, przeglądać księgi i dokumenty oraz sprawdzać bezpośrednio stan majątku spółdzielni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy