reklama

Nowa karetka dla Kalwarii Zebrzydowskiej i samochód na nocne i świąteczne dyżury w Wadowicach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 03.03.2020 09:15, PG / WB
Oficjalnie przekazanie dwóch nowych samochodów dla służby zdrowia.
Nowa karetka dla Kalwarii Zebrzydowskiej i samochód na nocne i świąteczne dyżury w Wadowicach [FOTO] [AKTUALIZACJA]
We wtorek (3.03) rano przy wadowickim szpitalu oficjalnie przekazano do użytku i poświęcono nową karetkę, która będzie stacjonowała w Kalwarii Zebrzydowskiej i samochód dla nocnej i świątecznej opieki lekarskiej w Wadowicach.

Karetka zastąpi wyeksploatowany samochód z 2013 roku. Ambulans dla Kalwarii to Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem diesla i automatyczną skrzynią biegów. Na swoim wyposażeniu posiada zamontowane najnowocześniejsze nosze elektryczne systemu power load, które mają udźwig ponad 300 kg, a więc spełniają funkcję noszy bariatrycznych, videolaryngoskop oraz przenośny aparat USG. Gmina Kalwaria Zebrzydowska przeznaczyła dotację celową na zakup doposażenia do karetki zespołu ratownictwa medycznego. Całkowity koszt zakupionej karetki wynosi 520 tys. zł. Z czego 400 tys. zł to dotacja z Ministerstwa Zdrowia a pozostałe koszty pokrył powiat wadowicki i ZZOZ w Wadowicach.

Drugi pojazd zakupiony na potrzeby wizyt domowych dla nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej kosztował 51 tys. zł i tutaj sfinansował go powiat wadowicki i w niewielkim stopniu szpital. Jest to Volkswagen Up z silnikiem 1.0.

Rozmowa z nową dyrektor ZZOZ w Wadowicach Barbarą Bulanowską:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy