reklama
reklama

Nowa Hala Sportowa Andrychów lepiej widoczna kosztem drzew

MAGAZYN, Wiadomości, 13.06.2024 13:30, red
W miejsce wyciętych drzewa posadzono nowe, ale nie brakuje krytyków takiego rozwiązania.
Nowa Hala Sportowa Andrychów lepiej widoczna kosztem drzew

Drzewa to w Andrychowie bardzo drażliwa sprawa. Zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy na Pańskiej Górze dokonano sporej wycinki. Powstały nowe alejki i ścieżki spacerowe, kosztem właśnie ścięcie kilkuset drzew, na którą – dodajemy – urząd miał pozwolenie. Wiele osób krytykowało tę wycinkę.

Ostatnio sporo dużych drzew zostało ściętych przy nowej hali sportowej obok Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie - od strony ulic Garncarskiej i Daszyńskiego. Hala jest już gotowa. Teraz ten okazały obiekt będzie lepiej widoczny, bo w tym tygodniu wycięto drzewa od ulicy. Wycinki dokonano w związku z budową nowego ogrodzenia.

Nie wszystkim to sie podoba. - Tyle się mówi o ociepleniu klimatu, a u nas wycina się wszystko jak leci. Betonuje się rynki, asfaltuje ścieżki w górach, a przy liceum wycięto właśnie zdrowe drzewa, które dawały cień. A później jak mocniej popada deszcz to ludzi zalewa woda - mówi jeden z mieszkańców.

W miejsce wyciętych drzew posadzono nowe. Nasadzeń jest więcej niż wyciętych drzew.

Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie podlega pod Starostwo Powiatowe w Wadowicach, które jest też inwestorem budowy nowej hali i zagospodarowania terenu wokół niej.foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy