reklama

Nosić maseczki, czy nie?

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 24.03.2020 21:00, PG
Lekarz z Andrychowa odpowiada.
Nosić maseczki, czy nie?

Wiele firm odzieżowych podjęło się szycia maseczek ochronnych dla personelu medycznego oraz dla zwykłych osób poruszających się po przestrzeni publicznej.

Wiele osób zastanawia się czy noszenie maseczki np. idąc zakupy chroni nas przed koronawirusem czy nie.

O sprawę zapytaliśmy szefa andrychowskiej przychodni „Przy Basenie” doktora Ryszarda Paprockiego, który powiedział nam że zwykłe maseczki nie chronią przed koronawirusem. Tylko specjalistyczne z filtrami chronią i są one przeznaczone do użytku służb medycznych.

Jednakże noszenie maseczek to sprawa indywidualna i zakładanie ich nie zaszkodzi. Zdaniem doktora Paprockiego z katarem i kaszlem wręcz powinny je nosić, by nie zarażać innych niekoniecznie koronwirusem ale też innymi wirusami.

Obowiązek noszenie maseczek wprowadzono w Czechach. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapytany o to, czy w Polsce także zostanie wprowadzony taki przykaz odpowiedział: - W Polsce dodatkowe środki ochrony nie są niezbędne. Będziemy analizowali sytuację na bieżąco i jeśli będzie taka potrzeba to wprowadzimy dodatkowe obostrzenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy