reklama

Niezwykłe święto patrona SP2 w Wieprzu

, MAGAZYN, Wiadomości, 03.10.2021 10:39, NEWSY CZYTELNIKÓW
Niezwykłe święto patrona SP2 w Wieprzu

Patronem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wieprzu od kilkunastu lat jest kardynał Stefan Wyszyński. Ten rok dla placówki ma szczególne znaczenie, ponieważ jest to rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

- Już w czerwcu przeprowadziliśmy konkurs WYSZYŃSKI WCZORAJ -DZIŚ - JUTRO, na lekcjach wychowawczych, j. polskiego i historii przypominaliśmy uczniom sylwetkę niezłomnego kapłana, a w holu szkoły widnieje jego portret oraz myśl : Z DROBIAZGÓW ŻYCIOWYCH WYKONANYCH WIELKIM SERCEM POWSTAJE WIELKOŚĆ CZŁOWIEKA , natomiast przed budynkiem usytuowana jest tablica pamiątkowa ku czci Patrona. Oprócz tego każdym nowym roku szkolnym wybieramy jedną z sentencji autorstwa Kardynała Wyszyńskiego i staje się ona hasłem roku zgłębianym na apelach i lekcjach - informuje Ewa Gaweł ze szkoły w Wieprzu.

Dyrektor szkoły Aleksandra Kamionka uczestniczyła w uroczystości beatyfikacji w Warszawie, a w przeddzień tego święta zorganizowano w szkole Dzień Patrona - cała społeczność szkolna ze sztandarem na czele brała udział w uroczystej Mszy św. w kaplicy pod przewodnictwem ks. Marcina Bytomskiego.

Zewnętrzną pamiątką tych niezwykłych wydarzeń jest ogromne czerwone serce, które stanęło przed wejściem do szkoły. Prymas Wyszyński zachęcał do bezinteresownej pomocy innym, stąd pomysł serca na plastikowe nakrętki, które posłużą chorym i potrzebującym dzieciom.

- Dziękujemy pani wójt Małgorzacie Chrapek , która hojnie wsparła finansowo naszą inicjatywę zakupu serca. Nasi uczniowie i ich rodzice sukcesywnie wrzucają zebrane nakrętki. Dziękujemy również za fantastyczne wyniki akcji charytatywnej przeprowadzonej przez RSU czyli KREDKOBRANIE - tu z kolei zbieramy artykuły szkolne dla polskich dzieci na Kresach Wschodnich. Akcja trwa do 30 września. Mamy już kilka pudeł. Zatem, jak widać, pomimo pandemii i różnego rodzaju ograniczeń , serca naszej społeczności lokalnej pozostają otwarte na pomoc innym, a to właśnie pięknie wpisuje się w nauczanie naszego Patrona Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego - dodaje Ewa Gaweł
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy