reklama

Niepełnosprawni nie zostali wpuszczeni do muzeum Jana Pawła II. Dyrektor przeprasza

, MAGAZYN, Wiadomości, 22.07.2019 08:45, red
Nieprzyjemny incydent.
Niepełnosprawni nie zostali wpuszczeni do muzeum Jana Pawła II. Dyrektor przeprasza
W muzeum Jana Pawła II na wadowickim rynku obowiązują rezerwacje dla zwiedzających, ale czasami zdarzają sytuacje, których nie sposób przewidzieć.

W niedzielę przed muzeum doszło do przykrego dla niepełnosprawnych turystów incydentu.

Tak opisuje to siostra Małgorzata
"Grupa osób niepełnosprawnych miała na dziś umówione i opłacone zwiedzanie muzeum JPII w Wadowicach. Podjechali akurat w chwili, kiedy burza uniemożliwiła wyjście z autokaru. Ludzie na wózkach, jeden praktycznie leżący. Kiedy możliwe już było wyjście, personel muzeum odmówił wpuszczenia, bo się spóźnili. Mimo próśb. Nie było tłoku, mogli nawet dołączyć do innej grupy. Św. JP II jest z was z pewnością dumny, bezduszni strażnicy porządku i świętości. /to oczywiście sarkazm/. Rozgoryczeni i upokorzeni moi ludzie odjechali z niczym. Gdyby byli sprawni, przebiegliby parking. Wstyd Wadowice."W niedzielę wieczorem s. Małgorzata zamieściła wpis:

"W sprawie nieudanej wizyty naszej grupy ludzi niepełnosprawnych w wadowickim muzeum-dzwonił Ksiądz Dyrektor z przeprosinami. Sprawa zatem załatwiona i z pewnością uczuli pracowników tej placówki."Pozostaje mieć nadzieję, że kierownictwo muzeum wyciągnie z tej sytuacji wnioski na przyszłość.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

teresa12345, 22.07.2019 11:54

I to w miejscu świętym.Wstyd !!! ale wzbogacać sie na Janie Pawle potraficie czy to muzeum czy kremówkami

teresa12345, 22.07.2019 11:52

O to w miejscu świętym.Wstyd !!! ale wzbogacać na Janie Pawle potraficie