reklama

Niektórzy krytykują pokaz fajerwerków na rynku. Co na to burmistrz?

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.01.2022 18:30, red
Burmistrz zaproponował na przyszłość... referendum w tej sprawie.
Niektórzy krytykują pokaz fajerwerków na rynku. Co na to burmistrz?

Kęty, jako jedyne miasto w regionie, organizowało w tym roku sylwestrowy pokaz sztucznych ogniu na Rynku. Z wielu stron na władze miasta spłynęła z tego powodu fala krytyki.

Do tego stopnia, że burmistrz Krzysztof Klęczar postanowił zajął stanowisko w tej sprawie.

Burmistrz twierdzi, że osobiście ten pokaz jest mu obojętny.
- (...) zadaniem Gminy jest słuchać i realizować potrzeby wszystkich mieszkańców. Nie tylko posiadaczy i obrońców praw zwierząt. Ponieważ Wasze oczekiwania wobec pokazów pirotechnicznych są zupełnie sprzeczne, już od kilku lat uznaję za rozwiązanie kompromisowe organizację pokazów pirotechnicznych tylko 2 razy w roku, tj. w Sylwestra i na finał Dni Kęt. Moim zdaniem to uczciwe. Jeśli tych, którzy ich nie chcą jest więcej, to po prostu nie będziemy ich organizować. To proste. Polecam więc, zamiast wyzywać mnie i szereg innych osób od debili czy idiotów, zaproponujcie odpowiednio wcześnie formę "referendum" czy "konsultacji społecznych", żeby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć. Jeśli większość powie, że koniec z pirotechniką w Kętach, tak się stanie.

- uważa burmistrz Kęt.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bart, 03.01.2022 10:23

hebes1125 - świetny pomysł, dzikie zwierzęta w tym ptaki pewnie ustawiały się w kolejkach do weterynarzy.

hebes1125, 02.01.2022 20:13

Jeżeli ktoś martwi się o zwierzęta to zawsze można iść do weterynarza, który zwierzętom przepisze odpowiednie środki.

Sprawiedliwosc, 02.01.2022 19:40

Krytykują bo ktoś coś zrobił dla ludzi , natomiast jak w każdym domu przez 15 minut ludzie napiepszali ogniami to już nikomu nie przeszkadza . Lepiej zrobić pokaż dla 1000 osób , niż aby te osoby inwidualnnie puszczali fajerwerki.