reklama

Nie wszędzie nowy rok szkolny rozpocznie się tak samo

MAGAZYN, Wiadomości, 28.08.2021 16:00, DK
Co planują dyrektorzy szkół regionu na 1 września?
Nie wszędzie nowy rok szkolny rozpocznie się tak samo
Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek stwierdził, że czwarta fala pandemii nie będzie zagrażała edukacji stacjonarnej. Uczniowie wracają więc do nauki w szkołach. Szkoły w całej Polsce przygotowują się do inauguracji roku szkolnego.

Jednak 1 września nie we wszystkich jednak szkołach odbędą się uroczyste akademie.

"Ze względu na panującą sytuacje epidemiologiczną" z uroczystych inauguracji nowego roku szkolnego zrezygnowały m.in. ZSS Sułkowice- Łęg, ZSS Sułkowice- Bolęcina oraz ZSS w Inwałdzie. Uczniowie przyjdą 1 września do szkół, ale od razu spotkają się w klasach z wychowawcami.

- Nie boimy się pandemii i nie jesteśmy przewrażliwieni. Moja decyzja podyktowana była rozsądkiem. Nasza sala gimnastyczna jest mała i w tej sytuacji uczniowie byli by ”jeden na drugim” dlatego też postanowiłem, iż inauguracja roku szkolnego odbędzie się w salach lekcyjnych i będzie równie uroczysta jak co roku - mówi dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Sułkowicach- Bolęcinie Zbigniew Grabowski.

Niektóre szkoły w regionie postanowiły jednak, że początek roku szkolnego odbędzie się w sposób tradycyjny. Tak będzie np. w Roczynach. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się tam 1 września 2021r. w sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:
godzina 8:00 klasy 4 – 8,
godzina 10:00 klasy 1 – 3.

Przed 1 września warto więc wcześniej zorientować, jak przebiegać ma ten dzień w danej szkole.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy