reklama

Natalka i Robert potrzebują Waszej pomocy...

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.06.2020 18:35, PG
Robert Kopyto, znany i lubiany wadowiczanin a Natalka to przesłodka dziewczynka z Osieka.
Natalka i Robert potrzebują Waszej pomocy...

Natalka z Głębowic (gmina Osiek)

Natalka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jest dzieckiem leżącym, pod respiratorem. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje codziennej rehabilitacji i drogiego sprzętu.

Jedną z terapii, której potrzeba Natalii jest nauka komunikowania się ponieważ Natalka nie mówi.

Środki zbierane są na specjalistyczny sprzęt tzw. Cyber - Oko, dzięki któremu Natalka mogłaby zacząć "rozmawiać" za pomocą wzroku. Cyber - Oko pozwala śledzić ruchy oczu chorego i pomaga obsługiwać program do komunikowania się ze światem. Pacjent może wskazać na ekranie odpowiedni rysunek lub zdjęcie, albo litery, a więc może formułować wyrazy lub całe zdania.

Rodzice proszą choć o najmniejsze kwoty, sprzęt jest bardzo drogi, sami nie zdołają go opłacić. - Dzięki niemu Natalia będzie mogła z nami rozmawiać, bo póki co, zostają nam tylko domysły co czuje, myśli i co chce nam przekazać.

Pieniądze można wpłacać tutaj: Zakup sprzętu do nauki porozumiewania się tzw. Cyber-Oko, dla Natalki chorej na rdzeniowy zanik mięśni


Robert z Wadowic

Robert Kopyto, znany i lubiany wadowiczanin, 10 maja podczas rowerowego treningu na drodze krajowej nr 44 na granicy Oświęcimia i Zaborza uległ wypadkowi z udziałem policyjnego radiowozu.

Obrażenia, jakich doznał, są poważne. Jego powrót do zdrowia będzie wymagał długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Rodzina, przyjaciele i znajomi nie zostawili go w potrzebie. Zorganizowana została zbiórka pieniędzy, które zostaną w całości przekazane Robertowi w celu zapewnienia odpowiedniej opieki medycznej i pokrycia kosztów rehabilitacji.

Pieniądze można wpłacać tutaj: Rehabilitacja Roberta Kopyto

Robert uległ wypadkowi na rowerze. Jest zbiórka na rehabilitację. Pomożecie?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy