reklama
reklama

Najpopularniejszy szlak na Babią Górę będzie zamknięty przez dwa miesiące

MAGAZYN, Wiadomości, 10.07.2024 10:00, eł
Wyjście na Babią Górę stanie się trochę trudniejsze.
Najpopularniejszy szlak na Babią Górę będzie zamknięty przez dwa miesiące

Przez dwa miesiące nie będzie można dostać się na Babią Górę najczęściej wykorzystywanym przez turystów szlakiem – czerwonym, który zaczyna się na Przełączy Krowiarki. Jest on najłatwiejszy do pokonania, stąd też jego niesłabnące powodzenie. Ale już za kilka dni z powodu remontu zamknięty zostanie jego spory odcinek.

Szlak czerwony będzie wyłączony z użytkowania od 15 lipca do 15 września. Remontowany będzie jego początkowy odcinek, od polany Krowiarki do Sokolicy, czyli najniższego wierzchołka w północno-wschodniej grani masywu Babiej Góry. Aby dostać się na szczyt Diablaka, trzeba będzie pójść z polany Krowiarki niebieskim szlakiem (Górnym Płajem), a następnie skręcić na zielony, zwany Percią Przyrodników.


Foto: FacebookBabiogórski Park Narodowy

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy