reklama

Nagrody dla nauczycieli z gminy Andrychów [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.10.2021 11:00, DK / WB
Najlepsi nauczyciele i dyrektorzy szkół dostali nagrody.
Nagrody dla nauczycieli z gminy Andrychów [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Jak co roku przy okazji Dnia Edukacji Narodowej w Andrychowie - tym razem w restauracji Adria - odbyło się zorganizowane przez magistrat spotkanie podczas którego władze gminy Andrychów wręczyły nagrody (w wysokości od 2500 zł do 4000 zł) nauczycielom i dyrektorom szkół.

W trakcie rozdania nagród wystąpiła Maja Lachendro z ZSS Roczyny, która zachwyciła wszystkich obecnych wykonaniem piosenki Birdy „People Help The People” oraz Szymon Nikiel, który zaprezentował jeden z utworów zespołu Perfekt

Zobaczcie video i zdjęcia z tego wydarzenia.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 16.10.2021 18:30

@Zakolog dla mnie to aksjomat. Wiadomym jest , że wszystko co piszemy jest dla dobra, o których piszemy. Czasem nie wprost. Jednak ich dobro jest dla nas gwiazdą - azymutem. Cukrzyca- spada krążenie, a wiadomo, że "Wahania glikemii bowiem mogą być przyczyną obniżonego popędu seksualnego (spadku libido), a także powodować problemy z potencją. Z tego powodu cukrzyca w stopniu znacznym wpływa na sprawność seksualną i erekcję u diabetyków, pogarszając komfort życia intymnego i aktywność seksualną.Nadciśnienie - "Nadciśnienie może stanowić przyczynę braku erekcji. Warto jednak wskazać, że bezpośrednim tego powodem jest wysoki poziom cholesterolu. W sytuacji kiedy, tego związku jest we krwi za dużo, następuje jego odkładanie w naczyniach krwionośnych. W wyniku tego, powstają blaszki miażdżycowe, które utrudniają przepływ krwi, co skutkuje zwiększeniem ciśnienia. Ma to bezpośrednie przełożenie na pojawienie się i utrzymanie erekcji, bowiem aby doszło do pełnego wzwodu, konieczne jest napłynięcie do prącia krwi. Dlatego też, jeżeli tętnice, które doprowadzają krew do penisa są zwężone, ciała jamiste nie zostaną wypełnione dostateczną jej ilością. Wynikiem tego jest całkowity brak wzwodu lub niepełna erekcja pomimo podniecenia.". I "sam diabeł wie czego jeszcze" też może mieć swój udział. Jeśli ta cała konstrukcja finansowa, o której piszesz padnie ! dodatkowy stres. Nie chcę o tym nawet sobie wyobrażać.

Zakolog, 16.10.2021 13:31

@Archanioł Michał - Szacując na podstawie ich wizerunków ten słynny współczynnik WHR(stosunek tali do bioder) miałem na względzie raczej aspekty zdrowotne, te estetyczne pozostawiam indywidualnej ocenie – wszak nie to ładne, co ładne, tylko co się komu podoba. W wymiarze zdrowotnym martwię się czy nie ma tam nadciśnienia, cukrzycy i sam diabeł wie czego jeszcze, co uniemożliwiłoby naszym przywódcą dokończenie naprawiania strefy, całościowej spłaty Bobrowskich, odkupienia obecnie od zarządu komisarycznego nieruchomości ECA, wycinki drzew na Pańskiej Górze czy zalania stawu Anteckiego, o wodorowych autobusach i elektrowni atomowej przy tym stanie zdrowia nie ma już co marzyć. Po prostu martwię się czy chłopaki z tym wszystkim podołają.

Archanioł Michał, 16.10.2021 10:07

rozgryzane ;)

Archanioł Michał, 16.10.2021 09:29

Na placach budów samiec alfa to ciągle SAMIEC, decydują walory fizyczne. Te symboliczne gierki białych kołnierzyków są w mig rozryczane. Właściciel już dawno oceniony. Zajeżdżający pod plac inwestor, nowy inspektor nadzoru itd itp podlega tej samej ocenie. Na widok pojawiającego się samochodu daje się usłyszeć : " ten to musi mieć małego !" Jak jest w przypadku panów prężących swoje bicepsy piwne ? Należałoby zapytać naszych drogich fachowców :).

Zakolog, 15.10.2021 20:51

@FeelFree - W naszym społeczeństwie samochód jest symbolem statusowym, wiem, że to brzmi idiotycznie, ale na tym etapie rozwoju społeczeństwa po prostu tak jest. Jest to rodzaj pawiego ogona , który znacząco utrudnia temu ptakowi latanie, ale i tak z pokolenia na pokolenie, coraz bardziej ewoluuje. Po prostu samce muszą czymś widzialnym imponować swoim samicom. Innego rodzaju symbolem jest np. kupowanie certyfikatów i różnych wyróżnień, w tym przypadku z braku rzeczywistych osiągnięć chodzi o ich sztuczne wytworzenie, aby potwierdzić swój sztuczny status samca alfa. Nad tymi faktami nie ma co dyskutować, to jest ogólne prawo natury umożliwiające słabym samcom utrzymanie się w statusowej grze społecznej. Nic ponad to !

FeelFree, 15.10.2021 19:36

@Skalpel - moim zdaniem wręczenie nie było zdalne z powodu wielkiej potrzeby otrzymania ukłonów przez Sam Wiesz Kogo. A sesja zdalna to akurat pozwala nie doświadczać obecności niewygodnych przeciwników politycznych; pozwala nie wchodzić w dialog z jakimiś uczestnikami, rodzicami, którym śmie się nie podobać likwidacja szkoły, obywatelami. Same plusy. Taka ta nasza władza, cośmy ją wybrali. Lans osobiście i z pompą, sesja zdalna lub z udziałem zastępcy. Dobranoc już , bo mi złośliwości przybywa; przepraszam. Sesja stacjonarne są niewygodne dla władzy, więc nie wrócą póki będzie tylko taka możliwość.

FeelFree, 15.10.2021 19:29

@cath - żałuję, że poruszyłem wątek samochodowy, ale stało się, mea culpa. Wiem dobrze ile zarabia statystyczny nauczyciel, pracujący na etacie, w szkole gminnej i prowadzonej przez fundację też. I wiem ile czasu zajmuje nauczycielowi praca w domu. Praca której prawie nikt nie widzi i nie odczuwa, poza jego dziećmi i małżonkiem... I jeśli pracuje rzetelnie i uczciwie to nie będzie taki nauczyciel miał czasu, siły ani ochoty pracować na dwa etaty w kilku szkołach. No chyba, że nie ma własnej rodziny i żyje wyłącznie pracą, która jest sensem jego życia. Jeżeli ktoś dokonał takiego świadomego wyboru to wielki szacunek. Natomiast wiem też ile zarabia statystyczny burmistrz; te dane są poza tym dostępne i jawne. Doświadczyłem też akurat w rodzinie, na ile angażująca jest praca burmistrza. Zaręczam Ci, że jest to w bilansie ogromna niesprawiedliwość w stronę nauczycieli i wychowawców. Nie rozumiem po co wyszukujesz wyjątki... wśród burmistrzów i wśród nauczycieli. Wracając do tematu Outlandera z 2020 roku, który cię tak zaciekawił to jego wartość bardzo mocno odstaje od wartości przeciętnego auta w Polsce, delikatnie mówiąc... dane też dostępne na stosownych portalach motoryzacyjnych. Odnośnie stwierdzenia, że "władza zmienia ludzi", to sprawa jest o wiele bardziej złożona. Z tak postawioną prosto tezą się nie zgadzam zupełnie. Powiedziałbym bardziej, że władza pozwala się nam raczej przekonać jakim ten człowiek jest na prawdę... Obserwując jak używa posiadanej władzy i co robi aby ją utrzymać. Poza tym często już sama fakt dążenia do władzy wiele mówi o posiadającym taką potrzebę. Motywy są -zaręczam- bardzo różne, celem może być sama władza, lub jest ona tylko środkiem do innego celu. Odnośnie ostatniego zdania w Twoim poście. Sprawa indywidualna, czasem instytucja, dyrektor, nauczyciel jest nagradzany "za osiągnięcia ucznia", który w dodatku ma dodatkowe wsparcie ze strony rodziców, rodzeństwa, czy np. płatnych korepetycji. No tak bywa. Ale nie zakładam, że tak jest, bo niby dlaczego? Nie znam przecież konkretnych sytuacji. Sukces ucznia, to często poza nim samym duma rodzica i sukces właśnie też nauczyciela. Nauczyciela, który mu pomagał, motywował, inspirował, zachęcał, dodawał odwagi, wiary w siebie, poświęcał masę czasu swojego życia, mimo, że nikt za to nie płacił, ani nie dziękował publicznie. Sukces ma matek i ojców :-) A doświadczyłem takiego zaangażowania ze strony kilku nauczycieli i będę im za to dozgonnie wdzięczny. Pozdrawiam

Skalpel, 15.10.2021 19:28

Dlaczego rozdanie nagród nie odbyło się zdalnie? Może najwyższa pora aby wróciły stacjonarne sesje.

cath, 15.10.2021 18:23

@FeelFree Naprawde uważasz ze Mitsubishi Outlander to pojazd marki premium?Osobiscie znam nauczycieli jeżdżących lepszymi autami.Władza zmienia ludzi .Ilu jest nauczycieli wśród rządzących czy w kraju czy w województwie , powiecie czy gminie obojętnie teraz czy wcześniej? I jakoś tak jest ze pamiętają o kolegach tylko 14.10?Sa tez tacy którym się chce uczyc są tacy którzy „ uczą”.Mnie osobiscie zawsze np.nie podobało się jeśli ktoś otrzymywał niesłusznie nagrodę za nauczanie kogoś kto sam coś osiągnął .

cath, 15.10.2021 18:23

@FeelFree Naprawde uważasz ze Mitsubishi Outlander to pojazd marki premium?Osobiscie znam nauczycieli jeżdżących lepszymi autami.Władza zmienia ludzi .Ilu jest nauczycieli wśród rządzących czy w kraju czy w województwie , powiecie czy gminie obojętnie teraz czy wcześniej? I jakoś tak jest ze pamiętają o kolegach tylko 14.10?Sa tez tacy którym się chce uczyc są tacy którzy „ uczą”.Mnie osobiscie zawsze np.nie podobało się jeśli ktoś otrzymywał niesłusznie nagrodę za nauczanie kogoś kto sam coś osiągnął .

rumcajs, 15.10.2021 18:20

Nauczyciel to bardzo trudny zawód i powinien być doceniany, ponieważ zły nauczyciel może spowodować wiele traum u ludzi - pewnie nie będąc tego świadomym.

FeelFree, 15.10.2021 14:00

@Zakolog - brak czasu na rozwinięcie tematu, więc krótko. Takie suahili jak najbardziej na miejscu. Odnośnie nędzy ludzkiej egzystencji: życie nie ma samonarzucającego się sensu. To każdy z nas tego sensu szuka i swoimi wyborami go własnemu życiu nadaje. Można sensu życia upatrywać w "wartościach infantylnych" czy postawie egocentrycznej, pieniądzach i władzy. Można go też znaleźć w poświęcaniu swojego życia drugiemu człowiekowi i innym wyższym wartościom. Nie mam już osobiście wątpliwości kto wybiera dobrze, ale osoby na zdjęciach i każdy z nas tego wyboru dokonuje sam, nie zawsze jest to łatwe i oczywiste. Życzę więc udanych wyborów... i pamiętajmy, że możemy dokonywać ich każdego dnia od nowa. Pozdrawiam

Zakolog, 15.10.2021 13:13

Nie znam się na samochodach, ale patrząc na fotografie z tego wydarzenia, panom Polakowi i Żakowi zalecałby raczej rower i to w trybie natychmiastowym. Ponieważ piszemy o nauczycielach i do nauczycieli, mogę sobie pozwolić na małe suahili. Ta impreza przypomniała mi pewien szczególny opis zawarty w powieści „Pani Bovary” Gustawa Flauberta z rozdziału VIII zaczynający się od słów „Nadszedł wreszcie ów sławetny zjazd.” - warto przypomnieć sobie cały rozdział, ale ja tutaj zwrócę uwagę na tylko jeden opis - „Katarzyna Nicezja Elżbieta Leroux z Sassetot-la-Guerriere, za pięćdziesiąt cztery lata służby na tym samym folwarku srebrny medal wartości dwudziestu pięciu franków!”, dalej następuje przerażający opis, jaki tylko geniusz literacki Flauberta mógł stworzyć, ukazując nędzę ludzkiej kondycji. Zachęcam do przeczytania i porównania z obrazami z wyżej przedstawionej uroczystości.

FeelFree, 15.10.2021 12:21

I to jest @Zakolog straszliwie smutne. Że tak jest, i że tego nie potrafimy, lub nie chcemy zmienić, lub nie dość się staramy. Bo z jednej strony, uważamy, że: "Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie." a także: "Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?" A niskie wynagrodzenie nauczycieli pokazuje, jak ich pełną poświęcenia pracę wycenia w złotówkach nasze państwo i gmina, które jeśli przyjąć, że są demokratyczne to przecież my tworzymy... I cóż, dlatego potem piszemy? " Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się." zamiast -poza szczerą wdzięcznością- zapłacić GODNIE, tym którzy całe swoje zawodowe życie: "widzą więcej niż tylko twarze dzieci – starając się zobaczyć ich dusze". Idealistów coraz mniej w tym zawodzie z tego co obserwuję, powoli odchodzą na emerytury, lub do innej pracy, lub nie chcą już uczestniczyć w źle zorganizowanej instytucji oświaty, widząc co ona czyni dzieciom i im samym. Ciekawe czy burmistrz zajeżdżający pod "Adrię" Mitsubishi Outlanderem zauważył jakimi autami przyjechali nauczyciele... bo jeśli zauważył, to podobnie jak panu Polakowi sądząc po minach na parkingu przy wsiadaniu do auta po uroczystości wcale to nie przeszkadzało w świetnym samopoczuciu. To tylko tak a propos przywołanej przez Ciebie empatii...

Zakolog, 15.10.2021 11:30

Czy ktoś wie, jaka jest siła nabywcza wyrażona w złotówkach z kasy miasta, trzech burmistrzów i dyrektora ZGO – taka sama jak 22 najlepszych nauczycieli ! Dlatego dla przywrócenia proporcji należy raz do roku dać pedagogom skosztować porcję ciasta i napić się soku pomarańczowego. Ta dbałość o nauczycieli jest wyrazem ponad przeciętnej wielkoduszności i miarą empatii jaką Burmistrz jest wstanie im okazać.

FeelFree, 15.10.2021 10:51

"Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu." (Goethe) Tego życzę wszystkim nauczycielom i takich nauczycieli życzę wszystkim uczniom.