reklama

Nadchodzi święto wszystkich zwierząt

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.10.2022 13:25, eł
Zadbajmy o nie już wcześniej. I pamiętajmy o nich również później.
Nadchodzi święto wszystkich zwierząt

Dni w roku jest za mało, by każdego z nich przypadało inne święto. Dziś (1 października) jest na przykład Międzynarodowy Dzień Kawy, Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A to tylko trzy przykłady z dziewięciu. My chcieliśmy jednak przypomnieć o święcie, które nastąpi dopiero we wtorek.

Będzie to Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony 4 października, który w Kościele jest dniem wspominania św. Franciszka z Asyżu. Ten święty uznawany jest za patrona przyrody, a obecnie również ekologii. A także – oczywiście – zwierząt, o które zawsze bardzo się troszczył. Św. Franciszek wyznawał bowiem ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Organizatorzy obchodów tego święta starają się uzmysłowić ludziom, że każde stworzenie ma swoje prawa. Zachęcają do pomocy bezdomnym czworonogom, walczą o poprawę warunków bytowych w schroniskach i sterylizację wolno żyjących kotów.

Ale o tym, że zwierzęta są czującymi istotami, które cierpią, gdy się je krzywdzi, trzeba pamiętać każdego dnia, nie tylko od święta. Warto pomagać tym czworonogom, które nie miały tyle szczęścia, by ktoś zechciał przyjąć je pod swój dach. Zwłaszcza teraz, gdy dni są coraz chłodniejsze i często deszczowe, a zima zbliża się wielkimi krokami.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy