reklama

Na tej ulicy w Andrychowie przejście nie powstanie. Dlaczego?

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.12.2022 18:00, red
Władze miasta nie odpowiedziały pozytywnie na starania mieszkańców.
Na tej ulicy w Andrychowie przejście nie powstanie. Dlaczego?
Mieszkańcy ulicy Słowackiego w Andrychowie od lat zabiegają o poprawę bezpieczeństwa na tej ulicy. Ulica jest wąska, znajduje się przy niej przedszkole. Ruch jest tam spory. Kilka lat temu ulica została porządnie wyremontowana. W efekcie wielu kierowców mocniej naciska pedał gazu, mimo że na ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości.

Mieszkańcy chcieli, aby na ulicy powstało przejście dla pieszych, które poprawiło bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci. Niestety, jak udało nam się ustalić, nic z tego – przynajmniej na razie – nie będzie.

Sprawa była rozpatrywana w Urzędzie Miejskim w Andrychowie. Z odpowiedzi władz Andrychowa, jaką przekazali nam mieszkańcy, wynika że władze miasta nie widzą zasadności wyznaczenia przejścia dla pieszych na tej drodze, ponieważ na ulicy stwierdzono małe natężenie ruchu pieszych.


Tymczasem - jak czytamy w uzasadnieniu - przejścia wyznacza się w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu pieszych przekraczających jezdnię. Burmistrz zwraca uwagę, że po wykonanym remoncie, ulica posiada obustronne chodniki dla pieszych oraz ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

Urzędnicy informują, że w przypadku braku wyznaczonego przejścia dla pieszych na ulicy, przekroczenie jezdni jest możliwe w każdym miejscu, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Urząd w swojej odmowie posiłkuje się także danymi z policji, a wynika z nich, że w okresie od lipca 2018 roku do lipca 2021 roku na ulicy Słowackiego miało miejsce jedynie 5 zdarzeń drogowych, zakwalifikowanych jako kolizje drogowe.

Przejście na ulicy Słowackiego zatem nie powstanie.

foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy