Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w Koperniku [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.12.2018 09:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
Mikołajkowa akcja krwiodawstwa w Koperniku [FOTO]

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja krwiodawstwa, organizowana po raz 64 w kęckim „Koperniku”. Aż 87 osób chciało zrobić najpiękniejsze prezenty świąteczne, ofiarując cząstkę siebie dla ratowania zdrowia i życia drugiej osoby. Spośród zarejestrowanych 67 krwiodawców oddało 29 450ml krwi!!! 18-stu oddało krew po raz pierwszy! W akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele oraz absolwenci naszej szkoły. Miło nam było gościć również uczniów sąsiednich szkół oraz sympatyków naszego Klubu HDK.

Taki odzew na zaproszenia na kolejne akcje krwiodawstwa przełożył się wspaniały wynik w kolejnej edycji konkursu „Młoda Krew Ratuje Życie”. W roku szkolnym 2017/2018 w kategorii „ilość oddanej krwi” oraz „ilość oddanej krwi w przeliczeniu na pełnoletniego ucznia szkoły” zajęliśmy na szczeblu okręgowym (małopolska) dwa II miejsca! Wręczenie nagród odbędzie się w marcu 2019r. podczas uroczystej gali z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Dziękując za piękny dar krwi, składamy z okazji nadchodzących Świąt wielu radości, miłości, cudownego czasu spędzonego z bliskimi, a w nadchodzącym Nowym Roku samych szczęśliwych dni. Już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która będzie już w marcu - zachęcają organizatorzy.
INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy