reklama

Mieszkańcy gminy Andrychów pomagają Ukrainie

MAGAZYN, Wiadomości, 04.03.2022 17:50,
Z dnia na dzień coraz bardziej zapełnia się magazyn rzeczy zbieranych dla Ukrainy w Andrychowie.
Mieszkańcy gminy Andrychów pomagają Ukrainie
Po ataku zbrojnym Rosji na Ukrainę, u naszego wschodniego sąsiada zaczęło brakować dosłownie wszystkiego. Sklepy świecą pustkami, brakuje zaopatrzenia medycznego.Dlatego od tygodnia w całym kraju trwa zbiórka. Także w Andrychowie i okolicach. W Andrychowie duży magazyn znajduje się w remizie OSP Andrychów. Tam mieszkańcy codziennie przynoszą potrzebne rzeczy, które są wysyłane magazyny w Krakowie i na granicę, a tam dalej rozdysponowywane.

Magazyn cały czas się zapełnia. Rzeczy można przynosić także w weekend w godz. 8:00 - 16:00.

Lista potrzeb:

pościele, poduszki, koce, śpiwory (nowe!), żywność (koniecznie z długim terminem przydatności do spożycia), środki czystości, środki higieniczne (żele, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń), medykamenty (bandaże, plastry, gazy jałowe, koce termiczne, środki przeciwbólowe, nożyczki chirurgiczne itp.).

Uwaga! Odzież nie jest zbierana!
foto: WBZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 05.03.2022 21:42

i k...wa jeszcze to https://www.mamnewsa.pl/magazyn/podziekowanie-i-apel-burmistrza-andrychowa-do-mieszkancow ( specjalnie tutaj by nie pod nim) to nie jest/ jest okazja dla zwierząt politycznych, TO BIG PROBLEM, ale do rozwiązania

Archanioł Michał, 05.03.2022 21:35

(nie odpuszczę sobie) to nie jest ZIELONY SWETEREK NA WOJTUSIU kopiuj wklej

Archanioł Michał, 05.03.2022 21:33

nie skończyłem myśli ( musiałem wyjść) to nie jest WOŚP, to nie jest "Światełko do nieba" na wieży ciśnień, to jest BIG problem.

cath, 05.03.2022 21:13

Chodziło mi o to ze póki co tego jeszcze nie ma.Serce się kraje,gdy widzi się co tam się dzieje.Rosja za nic ma konwencje i umowy.A polityka cóż rządzi się swoimi prawami.I nic z moralnością wspólnego nie ma.

Archanioł Michał, 05.03.2022 20:51

@[email protected] to , że dzielimy się swoimi zasobami medycznymi to OCZYWISTOŚĆ i czy to co pisze @oshi22 już się dzieje nie istotne, w krótkiej perspektywie dziać się będzie. Najważniejsze teraz zadanie dla naszego BANKIERA-HISTORYKA jest wyrwać na to tyle kasy ile się da , no z tych deklarowanych przez UE i innych, a rozważać trzeba o każdym aspekcie tego co posiadamy.

oshin22, 05.03.2022 19:41

Pomoge : https://www.rdc.pl/informacje/a-niedzielski-7-tys-miejsc-w-polskich-szpitalach-dla-rannych-ukraincow/ O likwidacji kolejek dla polskich pacjentów nie słyszałem....ale czekam cierpliwie :)

cath, 05.03.2022 18:40

@oshin22 Czyli w Szpitalu Wojewódzkim wcześniej wiedzieli o inwazji niż ona miała miejsce…Nie słyszałem by w szpitalach póki co rezerwowano miejsca dla uchodźców kosztem Polaków.Gdy tylko się dowiem napisze,obiecuje.

Edward, 05.03.2022 16:48

Ja Ci polecam dowiedzieć się co to była afera FOZZ, może potem zastanowisz się co piszesz.

Zmartwiony, 05.03.2022 13:45

Wspaniale, że tyle osób pomaga i nie zwraca uwagi na osóby które nie mają w sobie za grosz empatii. Doprze żeby każda pomoc trafiała bezpośredni do ukraińskich rodzin. Jeżeli wpłacacie na pomoc potrzebującym to proponuje transparentne firmy jak Radio ZET, fundacja TVN lub podobne. Nie polecam instytucji kościelnych ponieważ nie sprawdzimy ile w rzeczywistości przekażą dla potrzebujących, nie udostępniają prokuratorom materiałów o pedofilach, to tym bardziej nie wyliczą się ze zbiórek pieniędzy.

oshin22, 05.03.2022 12:04

@cath - mojego znajomego zawrócili ze Szpitala Wojewódzkiego w BB (z umówionego terminu) 2x w ciągu 2ch tygodni - to nie jest ruski fake tylko fakt. I żeby był jasne - jestem za pomocą, pomagam Ukraińcom bo sam bym podobnej pomocy oczekiwał w podobnej sytuacji - a nie 5000 hełmów albo zapleśniałych rakiet. Ale też w 100% zgadzam z Dobrą Zmianą - rozsądnie, bez emocji i nie kosztem tych którzy co do zasady to finansują....

cath, 05.03.2022 00:44

@Jeremiasz Znowu fake newsy z FB?Ruscy ci za to płaca czy w gratisie robisz…

Edward, 04.03.2022 22:28

Na szczęście jesteście w bardzo małej mniejszości towarzysze.

Jeremiasz, 04.03.2022 21:18

To jest skandal. Polacy w szpitalach już muszą czekać bo pierwszeństwo mają uchodźcy... Wkrótce będziemy obywatelami drugiej kategorii we własnym państwie. To wszystko przekracza już dobrze rozumianą pomoc, słono zapłacimy za to wkrótce.

DobraZmiana , 04.03.2022 19:50

Ja rozumiem pomoc wojna itd. Ale moim zdaniem za bardzo podchodzimy do tego emocjonalnie to już za daleko idzie. Pierwsze obywatele polski a później Ukrainy nie specjalne przywileje bo za to zapłacimy wszyscy już płacimy......