reklama

Mieszkańcy Andrychowa wezmą sprawy w swoje ręce [VIDEO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 28.04.2021 19:00, DK / WB
8 maja o godz. 9:00 rozpocznie się akcja mająca na celu wysprzątanie brzegów rzeki Wieprzówki.
Mieszkańcy Andrychowa wezmą sprawy w swoje ręce [VIDEO]
Akcja odbędzie się równocześnie z Wiosennym sprzątaniem z Czyste Beskidy w Beskidzie Małym.

Głównym pomysłodawcą #SPRZATAMYWIEPRZOWE jest pan Jacek Bury, którego w działaniach wspierają Wojciech Bloch oraz radna Rady Miejskiej w Andrychowie Ewa Wątroba.

#SPRZATAMYWIEPRZOWE odbędzie się w dwóch grupach.
Pierwsza grupa będzie zbierać śmieci od mostu Sułkowice/Rzyki do mostu kolejowego na Olszynach, a druga -od mostu na ul. Przemysłowej do centrum miasta.

Każdy może wziąć udział w akcji. Im więcej śmieci zostanie zebrane tym lepiej. Worki i rękawiczki zapewni Urząd Miasta Andrychów. Wywozem worków pełnych odpadów, zajmie się Zakład Gospodarki Komunalnej.

Zobaczcie rozmowę z organizatorami akcji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

fasolio, 29.04.2021 09:12

...tak dzieci i śmieci... kultura... jakie dzieci? ten element i sk........two z nad rzeki to nie dzieci, tam papierków po lodach i lizakach nie ma, pijaństwo i regularny śmietnik składowisko odpadów wszelakich niech sprzątają... a nie dzieci ze szkoły.

Jeremiasz, 28.04.2021 20:55

Często przy drogach, w rowach i poboczach pląta się mnóstwo śmieci a także w korytach rzek. Dzieci nie są uczone podstaw kultury i nie wiedzą że śmieci się wyrzuca do kosza a jak nie ma kosza to śmieci zabiera się ze sobą.

woj00, 28.04.2021 19:56

Za PRL takiego burdelu nie było. Od 1989 nie widziałem człowieka który chodził po mieście z miotłą i zajmował się czystością. Pamiętam że nawet w szkołach były organizowane prace społeczne, które pełniły, również funkcję edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Dlaczego pensjonariusze zakładów karnych siedzią jak w sanatoriach, zamiast wykorzystać ich do takich prac. Dlaczego ludzie wyrzucają worki ze śmieciami gdzie popadnie, skoro i tak płacą i z roku na rok coraz więcej. Upadek państwa widzimy na każdym kroku i ciągle wybieramy tych samych ludzi do władz.

oshin22, 28.04.2021 19:17

ZGK zaciera ręce. Znowu ktos za nich odwali robote...