reklama

Miejmy otwarte serca. Również dla bezdomnych

MAGAZYN, Wiadomości, 18.12.2022 08:53, eł
Teraz jest im szczególnie trudno.
Miejmy otwarte serca. Również dla bezdomnych

Naszedł bardzo trudny czas dla osób bezdomnych oraz samotnych seniorów. Ci, którzy nie mają dachu nad głową, narażeni są na śmierć z wychłodzenia. To samo może spotkać starsze osoby, które wprawdzie mają gdzie mieszkać, ale mogą mieć trudności z nabyciem opału czy rozpaleniem w piecu. Reagujmy, gdy wiemy o takich przypadkach.

[REKLAMA

Policjanci i strażnicy miejscy kontrolują miejsca, o których wiedzą, że mogą przebywać w nich bezdomni. Informują tych ludzi, gdzie mogą uzyskać pomoc socjalną i medyczną oraz przenocować w cieple. Ale funkcjonariusze mogą nie znać wszystkich zakamarków, w których chronią się osoby w trudnej sytuacji życiowej. Jeśli zatem wiemy o kimś, kto mieszka na przykład w opuszczonym budynku, nie wahajmy się zawiadomić o tym odpowiednie służby – policję lub straż miejską. Nie przechodźmy też obojętnie, gdy widzimy kogoś leżącego na ławce czy wręcz na ziemi.

- Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie. Apelujemy do wszystkich o przekazywanie telefonicznej czy e-mailowej informacji do najbliższej jednostki policji o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których są zagrożeni zamarznięciem. Możliwość zgłoszenia, że ktoś potrzebuje wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy zaznaczyć na niej kategorię „osoba bezdomna wymagająca pomocy” i wskazać miejsce jej pobytu. Można również dodać opis, precyzując zgłoszenie – apelują policjanci, dodając: – Jednakże, jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa znajduje się tutaj.


Foto: Pexels

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy