reklama

Mglisty poranek, ale weekend ma być ciepły

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.11.2019 10:15,
Piątkowy poranek przywitał mieszkańców mgłą, ale to był zwiastun ocieplenia.
Mglisty poranek, ale weekend ma być ciepły

Weekend synoptycy zapowiadają ciepły, jak na tę porę roku oczywiście. Ma być dużo słońca i temperatura w okolicach 15-16 st. C.

Ale - uwaga - w rejonach podgórskich znowu może wiać silniejszy wiatr.

- Począwszy od drugiej połowy nocy 15/16.11.2019r. do godzin wieczornych 16.11.2019r., prognozuje się w rejonach podgórskich wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych - zapowiadają synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW Kraków.

Na zdjęciu: piątkowa mgła, zapewne wymieszana ze smogiem, nad Andrychowem.

foto: Klaudia

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował o ryzyku wystąpienia w dniu dzisiejszym tj; 15 listopada br. przekroczenia poziomu informowania pyłu zawieszonego PM10 na terenie powiatów: wadowickiego, oświęcimskiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz. Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 przygotowano na podstawie prognozy zanieczyszczenia powietrza, wykonywanej przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut badawczy (IOŚ-PIB) dostępnej na portalu „Jakość powietrza” GIOŚ pod adresem http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/airPollution?woj=malopolskie

Przyczynami ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania pyłu PM10 są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego oraz wzmożonego ruchu drogowego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy