reklama

Mam nowy telefon, co dalej?

MAGAZYN, Wiadomości, 03.01.2023 07:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Po wielu dniach analiz, porównań i testów w końcu udało nam się kupić nowego smartfona. To świetna wiadomość. Co teraz? To niestety nie koniec - równie istotnym procesem jest wybór odpowiedniego abonamentu telefonicznego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego abonamentu? Przedstawiamy najważniejsze kwestie, nad którymi musimy się pochylić, jeśli zależy nam na szczególnej satysfakcji z użytkowania telefonu.
Mam nowy telefon, co dalej?

Zasięg sieci to podstawa

Zacznijmy od prawdziwej bazy, która stanowi najważniejszy czynnik decydujący o wyborze sieci. Bez względu na to, czy interesuje nas abonament dla dziecka, abonament dla firmy czy abonament dla studenta, zawsze musimy zwrócić uwagę na zasięg, jaki oferuje nam sieć komórkowa.

To zadziwiające, jak wielu klientów po zakupie nowego smartfona w ogóle nie zwraca uwagi na to, z jakiej infrastruktury korzysta dany operator. A w końcu to zasięg pozwala nam na wygodne korzystanie z urządzenia w naszym miejscu zamieszkania. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej oferty, sprawdźmy, jak wygląda pokrycie zasięgu danej firmy. W przypadku sieci OTVARTA do dyspozycji mamy abonament telefoniczny wyposażony w zasięg 5G. To innowacyjna technologia, która wciąż się rozwija, jednak już teraz zapewnia stabilną i efektywną infrastrukturę w każdym województwie.

Podstawowe warunki umowy

Bez względu na to, czy szukamy nowego abonamentu ze względu na przeniesienie numeru, tanie rozmowy telefoniczne czy pakiet internetowy, zawsze warto zwrócić uwagę na podstawowe zapisy w umowie abonamentu. O co chodzi dokładnie?

O takie podstawowe elementy jak bezpłatne rozmowy i wiadomość SMS bez limitu, internet w telefonie w optymalnej wielkości, a także transparentne zapisy związane z korzystaniem z abonamentu za granicą. Już teraz jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zdecydowana większość operatorów, tak jak OTVARTA oferuje nam wszystkie te podstawowe usługi telekomunikacyjne bez dodatkowych opłat. Wciąż jednak warto dokładnie zweryfikować te elementy umowy, by po kilku miesiącach nie okazało się, że jednak oferta operatora uwzględniała dodatkowe koszty.

Pakiet GB w naszym abonamencie komórkowym

Dla wielu klientów to właśnie internet mobilny jest najistotniejszym punktem analizy nowego abonamentu telefonicznego. Nowy smartfon to urządzenie, z którego będziemy korzystać w domu, w podróży, w pracy oraz na zakupach. To sprawia, że niezbędny jest nam odpowiednio duży pakiet danych. Jaki internet mobilny będzie optymalny?

To oczywiście zależy bezpośrednio od tego, jak dużo z internetu w smartfonie korzystamy. Jeśli z telefonu korzystamy w dość podstawowym wymiarze, możemy postawić na abonament O! Najtańsza! 5G z 2 GB internetu. To zdecydowanie opcja dla oszczędnych, którzy nie chcą płacić za abonament telefoniczny więcej niż 10 złotych. Jeśli nasze potrzeby względem pakietu GB są większe, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować oferty O! Korzystna! 5G z pakietem 21 GB, a nawet oferty O! Gigantyczna! 5G z pakietem 100 + 200 GB internetu w ramach abonamentu. To oferta dla najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują internetu do gier oraz streamingu.

Cena abonamentu

Co jest kolejnym elementem, wartym uwagi jeszcze przed podjęciem decyzji? Oczywiście to, co wciąż dla wielu z nas gra główną rolę. Cena miesięcznego abonamentu to koszt, który regularnie uszczupla nasz miesięczny budżet. W tym aspekcie zasada jest prosta - im więcej dostajemy, tym więcej musimy zapłacić.

I choć dosłownie każda firma stosuje podobny system, warto zagłębić się w porównanie poszczególnych ofert abonamentu komórkowego, by szybko dojść do wniosku, że niektóre firmy dają nam znacznie więcej za znacznie mniej. Doskonałym przykładem będzie sieć OTVARTA, która zapewnia nam internet mobilny, darmowe rozmowy i SMS już w cenie od 18.99 złotych za miesiąc. Jeśli jednak nie korzystamy ze smartfona w tak rozległy sposób, cena może być jeszcze niższa. Przykład? Abonament O! Najtańsza! 5G to koszt zaledwie 9.99 złotych miesięcznie. Im więcej usług abonamentowych potrzebujemy, tym cena abonamentu będzie nieznacznie wyższa, ale i tak w porównaniu do konkurencyjnych ofert, OTVARTA daje nam najatrakcyjniejszy i co ważne, najbardziej różnorodny pakiet abonamentów.

Jaka długość umowy z operatorem?

Długość abonamentu to istotny punkt, na który powinniśmy zwrócić uwagę jeszcze przed podpisaniem umowy. Wciąż wielu operatorów bazuje na długich, 2-letnich umowach z klientami. Teraz oferta może się wydawać atrakcyjna, ale każdy z nas wie, że świat technologii i komunikacji idzie do przodu. 2 lata temu pakiet z internetem mobilnym 10 GB był czymś naprawdę atrakcyjnym dla wymagających użytkowników. Dzisiaj ten sam użytkownik oczekuje przynajmniej 50 GB transferu miesięcznie.

Jeśli więc zależy nam na tym, by nasz abonament zawsze był "na czasie", poszukajmy oferty operatora, który nie wiąże nas terminowymi umowami. Przykład? Sieć OTVARTA, która stawia na minimum formalności i maksimum zadowolenia z usług. Po wyborze abonamentu nie musimy czekać nawet 3 miesięcy na to, by zmienić operatora. Jeśli coś nam się nie podoba, opcję zmiany oferty mamy zawsze - bez żadnych kar, dodatkowych opłat i pytań o powód. Abonament na czas nieokreślony z miesięcznym terminem wypowiedzenia to obecnie jedyna rozsądna opcja, która ułatwi nam ciągłe dostosowywanie oferty do naszych zmieniających się potrzeb.

Przydatne dodatki do abonamentu

Co jeszcze? Choć abonament telefoniczny to przede wszystkim możliwość korzystania z podstawowych usług w niskiej cenie przy zachowaniu elastycznych warunków umowy, każdy klient od czasu do czasu lubi być zaskakiwany ciekawymi innowacjami. Do takich zdecydowanie należy zaliczyć kartę eSIM - nowoczesny, wirtualny odpowiednik tradycyjnej karty SIM który nie wymaga od nas fizycznego wkładania elementu do urządzenia. Wprawdzie dla wielu eSIM jest zaledwie ciekawostką, jednak już teraz coraz więcej producentów smartfonów deklaruje stałe przejście na tę technologię.

Z operatorem OTVARTA kartę eSIM możemy uzyskać już teraz. Jakie jeszcze elementy są ważne przy podejmowaniu decyzji o wyborze operatora? Może nie są to kwestie krytyczne, ale miło mieć świadomość, że operator oferuje nam jakość rozmów HDVoice, dostęp do sieci 5G czy możliwość dowolnej zmiany planu abonamentu bez zbędnych formalności.

To najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę, szukając abonamentu już po zakupie telefonu. Jeśli zweryfikujemy każdy z tych punktów, porównamy dostępne na rynku opcje, to na pewno rozwiązanie w postaci operatora OTVARTA zwróci na siebie największą uwagę.


ARTYKLUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy