reklama

Maltańska Służba Medyczna promowała się wśród uczniów

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.05.2019 13:15, DK
W środę (15.05) w Zespole Szkół Samorządowych Sułkowice-Łęg odbyły się obchody dnia maltańskiego.
Maltańska Służba Medyczna promowała się wśród uczniów
W 2018 roku nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Łęgu uczestniczyli w mobilności kadry edukacji szkolnej. W ramach projektu POWER FRSE odwiedzili Maltę, gdzie mieli styczność z Zakonem Maltańskim.

Z tej okazji 15 maja zaprosili do szkoły wolontariuszy Fundacji Maltańskiej Służby Medycznej, którzy swoje działania opierają o charyzmę Zakonu Maltańskiego oraz motto „Obrona wiary i pomoc potrzebującym”.

Odbyło się kilka prezentacji, w tym jedna przygotowana przez nauczycieli, która zakończyła się konkursem wiedzy na temat Zakonu Maltańskiego.

Ponadto dzieci uczestniczyły w pokazach dotyczących pierwszej pomocy, poznawały sprzęt jaki dysponują Maltańczycy a także zapoznani zostali z historią Zakonu.

Maltańska Służba Medyczna zajmuje się pokazami pierwszej pomocy, zabezpieczeniami medycznymi, transportem medycznym, a także pomocą socjalną. Swoim wolontariuszom oferuje kursy pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy, które kończą się egzaminem państwowym, po którym wolontariusz otrzymuje tytuł Ratownika.

Wszystkich chętnych, którzy chcą wstąpić w szeregi Maltańskiej Służby Medycznej, prosimy o kontakt z komendantem filii Andrychów p. Piotrem Moskwikiem pod adresem: [email protected]


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy