reklama

Loty zapoznawcze śmigłowcem – to idealna okazja do samodzielnej próby objęcia sterów śmigłowca!

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.12.2021 11:25, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Eksplorowanie przestworzy za sterami helikoptera to marzenie wielu. Teraz możemy je spełnić! Loty zapoznawcze śmigłowcem to rozwiązanie dla osób, które chciałyby przelecieć się taką imponującą maszyną w roli pilota, ale nie posiadają jeszcze odpowiednich licencji. Co warto wiedzieć o takich lotach?
Loty zapoznawcze śmigłowcem – to idealna okazja do samodzielnej próby objęcia sterów śmigłowca!

Czym są loty zapoznawcze śmigłowcem? To możliwość dokładnego poznania wszelkich procedur związanych z lataniem helikopterem i – w przeciwieństwie do lotów krajobrazowych – sterowanie maszyną w czasie bycia w powietrzu. To fantastyczna okazja do zapoznania się ze specyfiką prowadzenia śmigłowca, jego mechaniką, startem czy lądowaniem. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora!

Loty zapoznawcze śmigłowcem to okazja dla przyszłych pilotów i nie tylko!

Podczas zapoznawczych przelotów osoba odbywająca taki lot zapoznaje się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami prowadzenia śmigłowca. Na początku dowiaduje się o wszystkich przepisach związanych z lataniem śmigłowcem. Omawia takie tematy jak meteorologia, łączność czy podstawowe zasady lotu. Zapoznaje się z procedurami startu, poznaje wskaźniki i uczy się odczytywać ich wskazania.

Następnie rozpoczyna się sam lot. To tam poznajemy specyfikację latania śmigłowcem, uczymy się panowania za sterami maszyny, podstawowych manewrów, a na koniec techniki lądowania. Całość jest bezpieczna, bo przy sterze asystuje instruktor.

Dla kogo przeznaczone są loty zapoznawcze śmigłowcem?

Przede wszystkim są świetną okazją do rozpoczęcia przygody z lataniem. Do wzięcia udziału w takim locie nie musimy posiadać żadnej licencji. Podczas kolejnych etapów lotu możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nadajemy się na pilota i jak czujemy się za sterami śmigłowca. Lot zapoznawczy może być początkiem fantastycznej przygody z helikopterem w tle. Tego typu procedura jest także elementem wstępu do właściwego kursu na pilota. Przyszły kursant pozna bowiem zakres przerabianego później materiału teoretycznego, dowie się jakie zadania czekają go w czasie nauki i jak wygląda egzamin na licencję pilota turystycznego.

Jednak osoby biorące udział w takich zapoznawczych przelotach nie są wcale zobowiązane do kontynuowania nauki. Sterowanie śmigłowcem może być więc wyłącznie jednorazową przygodą, spełnieniem marzeń i fantastycznym prezentem z okazji urodzin, imienin lub ważnej rocznicy.

Pamiętajmy, że lot zapoznawczy śmigłowcem trwa około 30 minut. Do jego odbycia nie trzeba mieć żadnych pozwoleń, ani badań lekarskich – wymaganych już przy rozpoczęciu kursu właściwego. Wszystko jest w pełni kontrolowane i bezpieczne. Tak naprawdę to jedyna okazja do tego, aby samodzielnie podjąć próbę objęcia sterów helikoptera – od startu do lądowania, bez wymaganych licencji.

Poznaj pełną ofertę HeliPoland.comZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy