reklama

Logistycy ZDZ z Andrychowa w Maladze [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.05.2019 14:20, INFORMACJA PRASOWA
Wszystko za darmo!
Logistycy ZDZ z Andrychowa w Maladze [FOTO]

Już od kilkunastu lat Zespół Szkół ZDZ Andrychów realizuje praktyki zawodowe uczniów szkół zawodowych poza granicami Polski. Najpierw to były porozumienia realizowane między szkołą a np. włoskimi hotelami. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej wymiana młodzieży realizowana jest ze środków Unii Europejskiej.

- Wysyłamy na praktyki zagraniczne wszystkich, którzy chcą i spełniają kryteria umożliwiające młodzieży bezpieczną prace i pobyt - informuje dyrektor szkoły Zofia Wanat.

Dodaje, że praktyki zagraniczne ogromnie wzmacniają umiejętności zawodowe, językowe, łamią bariery mentalne, kulturowe, wzmacniają poczucie własnej wartości. Od kilkunastu lat są ważnym elementem programu nauczania i wychowania w szkołach ZDZ.

Obecnie w Maladze przebywa kolejna grupa, tym razem uczniowie klas logistycznych z Andrychowa. Niektórzy z nich na praktykach zagranicznych są po raz drugi. Klaudia i Dominika byli już w Rimini we Włoszech, a teraz przyjechały do Malagi.

Młodzież bierze udział w projekcie „Europa dla nas – Staże zawodowe uczniów ZS Andrychów 2017”

W ramach projektu zaplanowano trzytygodniowy pobyt, przygotowanie językowe, kulturowe, opieka wychowawcza, przelot samolotem, hotel w centrum miasta, wyżywienie, praktyki w zakładach pracy, kieszonkowe 300-400 euro (zależy od projektu i m.in. aktualnych cen biletów samolotowych). Wszystko za darmo !


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy