reklama

Lodowa droga. Tak ma wyglądać zimowe utrzymanie dróg?

MAGAZYN, Wiadomości, 09.02.2023 19:40, NEWSY CZYTELIKÓW
W takim stanie utrzymana jest ostatnio jedna z dróg w gminie Andrychów.
Lodowa droga. Tak ma wyglądać zimowe utrzymanie dróg?
Dla mieszkańców os. Kierczaki i Leśniczówka w Rzykach dotarcie do domów w ostatnich dniach to prawdziwa... droga przez mękę. W zasadzie to jedno wielkie lodowisko, po którym nie da się jechać, a nawet iść.

Mimo zgłoszeń, służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie drogi, nie potrafią nic z tym zrobić.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 10.02.2023 20:46

@znanywmiescie to sprawdzona informacja? Poważnie zapłacili za to takie pieniądze, a Zdzisław vel Tomuś Żak nie zadysponował ich na SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 5 ?

Rybka, 10.02.2023 14:08

A przetarg w Utrzymaniu Dróg między innymi takich jak Andrychowa , Rzyk , i tych pobliskich wygrała firma Caro ale oni jak widać tylko wygrali a zabardzo wzięli sobie do siebie że chcą siedzie ja k Radni z Andrychowa co za Wyobraźnia

FeelFree, 10.02.2023 00:19

Artykuł dotyczy Gminy Andrychów... Więc: na terenach, które w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną zgodnie z prawem zbudowano domy. Prowadzą do nich DROGI GMINNE. Obowiązkiem wybranych przez nas wójtów i radnych i zatrudnionych przez nich urzędników jest między innymi utrzymanie przejezdności tych dróg w zimie. Jeśli droga gminna nie ma odwodnienia, lecz jest nierównym kawałkiem gruntu to jasne, że trudniej ją utrzymać niż prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną drogę. Ale to wójt decyduje, do którego, jednego domu prowadzi asfalt, a które skupiska domów nadal są przy gruntowej drodze. Drodze którą wybrani przez wójta lub wyznaczonych przez niego urzędników firmy mają obowiązek utrzymać w przejezdności. Takich dróg jak na zdjęciu jest w gminie znacznie więcej... Kilka dni temu radni zabrali pieniądze przeznaczone na drogi, żeby dołożyć do budowy toru rolkarskiego w Zagórniku, bo były wolne środki w wydziela drogownictwa. Wójt, radni i urzędnicy kpią z mieszkańców. P.S. Chaos przestrzenny jest w Polsce niebywały i powinniśmy z tego wszyscy wyciągnąć wnioski. Ale nie usprawiedliwiajmy zaniechań i nieprawidłowej polityki samorządu lokalnego patologiczną urbanistyką, zwłaszcza, że za jej kształt również odpowiadają decyzje urzędników. Taki stan drogi powinien skutkować karą dla firmy, której płacimy za utrzymanie zimowe dróg. Dla urzędników będą niedługo kolejne nagrody, a dla wójtów podwyżki. Wyciągajmy proszę wnioski.

znanywmiescie, 09.02.2023 23:52

Nie ma pieniędzy na takie pierdoły. Ważniejsze było zaprosić TVN do Andrychowa za ok 300 tyś zł z gminnej kasy.

slawek.n, 09.02.2023 22:24

Mamy w Polsce niebywały chaos przestrzenny i cena jaką za to płacimy jest wysoka. Każdy marzy tylko o tym żeby wybudować się w jak największym odosobnieniu a urzędy bez problemu wydają wuzetki. Tylko potem trzeba tam dojechac, odśnieżyć, doprowadzić kilometry mediów, dostarczyć urzędowa korespondencję, umożliwić interwencje służb czy pogotowia. Wioski cięgna się kilometrami po jednym rzędzie domów wzdłuż drogi. Wszędzie zabudowany, wszędzie 50kmh. Patologiczna urbanistyka. Wystarczy przekroczyć zachodnia lub nawet południową granicę żeby zobaczyć dużo mądrzejsze wykorzystanie przestrzeni. Skupiska, gęsta zabudowa, pustka. A nie wszędzie wszystko. W takim rozkładzie wszystko jest tańsze. Łącznie z utrzymaniem wspólnych dróg prowadzących nie do 5 domów na krzyz ale 100.