reklama

Liceum Wadowity kolejny raz ze 100 % - ową zdawalnością

MAGAZYN, Wiadomości, 14.07.2021 20:40, PG
Powiat wadowicki z najlepszą zdawalnością w Małopolsce.
Liceum Wadowity kolejny raz ze 100 % - ową zdawalnością

Szkoły powiatu wadowickiego bardzo dobrze poradziły sobie podczas tegorocznych matur, które po raz drugi naznaczone były pandemią koronawirusa. Okazuje się, że powiat wadowicki osiągnął najlepszy wynik - 82 % zdawalności - spośród wszystkich powiatów w województwie małopolskim. W powiecie wadowickim do matury przystąpiło 1042 uczniów.

100 % zdawalnością może pochwalić się I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Drugie w kolejności z wynikiem - 96,7 % jest Technikum nr 1 w CKZiU nr 2 w Wadowicach, a trzecie CKZiU w Andrychowie – 95,2%, które o dziwo wyprzedziło Liceum im. Marii Skłodowskiej – Curie.

Wyniki są zadowalające, chociażby z tego względu że uczniowie musieli przygotowywać się do egzaminów zdalnie. W tym roku nie było obowiązku przystępowania do egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, nie odbyły się także egzaminy ustne. Wystarczyło zdać na minimum 30 % pisemny egzamin z języka polskiego i obcego oraz z matematyki.

- Dzięki determinacji uczniów i pracy nauczycieli oświata w powiecie wadowickim stoi na najwyższym poziomie i wyróżnia się w Małopolsce. Dziękuję za to uczniom i nauczycielom. - mówi wicestarosta Beata Smolec.

Na prośbę mamNewsa.pl Starostwo Powiatowe w Wadowicach przygotowało zestawienie wyników ze szkół z powiatu wadowickiego. Informacje poniżej.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 14.07.2021 21:58

Tak. Bo 90% uczniów chodziło na korki... Ta szkoła juz tylko na renomie jedzie. Żadnej rewelacji tylko przeciętność.