reklama
reklama

Lawendowe pola w naszym regionie. Gdzie są i kiedy można je zwiedzać?

MAGAZYN, Wiadomości, 10.07.2024 13:27, eł

Są dwa takie miejsca w powiecie wadowickim. Wstęp do obydwu nic nie kosztuje.

Lawendowe pola w naszym regionie. Gdzie są i kiedy można je zwiedzać?

Udostępnione do zwiedzania pola lawendy to miejsca, które urzekają nie tylko urodą i zapachem, ale również bogactwem… małych latających gości – motyli, pszczół i trzmieli. W naszym regionie są dwie takie plantacje, obie bardzo blisko siebie – w sąsiednich miejscowościach.

Zapach lawendy działa relaksująco i kojąco, podobnie jak dźwięk zwabionych przez nią brzęczących owadów - pszczół i trzmieli. A na lawendowych polach jest ich niezliczona ilość. Można tam spotkać ponadto mnóstwo przeróżnych motyli. Dlatego plantacje lawendy są idealnym miejscem do letniego wypoczynku. I gwarantują cudowne widoki. Są również wspaniałym tłem do sesji zdjęciowych.

W naszym regionie są aż dwa takie miejsca, obydwa w powiecie wadowickim. Mało tego – znajdują się w tej samej gminie – tomickiej, w dwóch sąsiadujących ze sobą miejscowościach. Jedno to Lawenda na Nowym Świecie, zlokalizowana w Witanowicach (ul. Nowy Świat 21), czynna wyłącznie w weekendy – w soboty od 14.00 do 19.00, a w niedziele od 12.00 do 19.00.

W sąsiedniej Lgocie, przy ulicy św. Anny znajduje się plantacja o nazwie Słoneczna Lawenda, którą można odwiedzać we wszystkie dni tygodnia. Czynna jest codziennie od 10.00 do 19.00. Na tej plantacji uprawiane są również nagietki oraz słoneczniki, aczkolwiek te ostanie można będzie podziwiać dopiero późniejszym latem.

Dodatkową atrakcją jest tam domek do apiterapii, w którym można pooddychać powietrzem z ula. Doskonale działa ono na górne i dolne drogi oddechowe, pomaga także osobom chorującym na serce oraz cierpiącym na bezsenność. Prócz tego przebywanie w takim domku uspokaja, bo dźwięk wydawany przez pszczoły to prawdziwy balsam na skołatane nerwy.

Wstęp na obydwie plantacje jest bezpłatny.
Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy