Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami, ale wciąż trwają licytacje, z których środki zasilą zbiórkę w jej ramach. Między innymi ruszyła aukcja, którą wcześniej zapowiadaliśmy. Jej zwycięzca otrzyma nietuzinkowy portret wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara, przedstawiający go jako doktora Dolittle.
Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar, mieszkaniec Kęt, jest między innymi zootechnikiem, ma też tytuł doktora nauk rolniczych. Znany jest ze swego zamiłowania do zwierząt. Założył i nadal prowadzi gospodarstwo edukacyjne pod nazwą „Zagroda Zielonego Doktora”, w którym ma ich sporo.
Z okazji pierwszej rocznicy sprawowania przez niego urzędu wojewody pracownicy Biura Prasowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przygotowali dla niego niespodziankę - grafikę, która nawiązuje do tej jego pasji. Autorem pracy jest zatrudniony tam Jan Lorek.
Krzysztof Jan Klęczar ustawił ją sobie jako zdjęcie profilowe na Facebooku. Ta właśnie grafika, oprawiona w ramkę i gotowa do powieszenia na ścianie, trafiła na licytację, z której cała kwota zasili zbiórkę dla WOŚP. Aktualna jej cena wynosi 150 zł, ale aukcja potrwa jeszcze do 7 lutego. Ten nietuzinkowy portret Klęczara można wylicytować tutaj.
To nie jedyny wkład wojewody w zbiórkę dla WOŚP. Nadal jeszcze można wylicytować jeden dzień w roli jego asystenta, o czym pisaliśmy wcześniej. To oferta przeznaczona dla młodych ludzi w wieku od 12 do 18 lat. Ta aukcja zakończy się w niedzielę (2 lutego) wieczorem, a odbywa się tutaj.
tomekх, 27.01.2025 20:39
A który to Krzysiek ?
Sławomir Niemirowski , 27.01.2025 19:58
Nikt nie che mieć...