Ksiądz z koronawirusem zasłabł na pogrzebie

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 18.09.2020 08:50, red
W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło kilkudziesięciu księży i biskupów.
Ksiądz z koronawirusem zasłabł na pogrzebie

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, w piątek 11 września, w pogrzebie kardynała Mariana Jaworskiego, który odbył się w klasztorze Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestniczył przynajmniej jeden ksiądz zakażony koronawirusem. Koronawirusa potwierdzono u ks. Józefa Bremera - rektor Akademii Ignatianum w Krakowie.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło kilkudziesięciu księży i biskupów, którzy następnie rozjechali się po Polsce. Wiadomo, że rektor Akademii Ignatianum w trakcie mszy pogrzebowej zasłabł, a inni duchowni pomagali mu opuścić kościół. Kilka dni później potwierdzono u niego koronawirusa.

Akademia Ignatianum została objęta kwarantanną. W ogłoszeniu na stronie kościoła jezuitów w Krakowie można przeczytać, że z powodu koronawirusa od poniedziałku (14.09) bazylika przy ul. Kopernika w Krakowie jest zamknięta dla wiernych.

- Spośród sześciu pracowników Ignatianum dwóch z nich jest zarażonych. Czują się dobrze. Pozostałe cztery osoby przebywają w kwarantannie. Jutro zostaną poddane badaniom - informuje rozmowie z "Dziennikiem Polskim" ks. Jacek Prusak, rzecznik Ignatianum.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy