reklama

KOTARBIN stawia na rozwój wiedzy i umiejętności informatycznych

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.04.2021 10:47, INFORMACJA PRASOWA
W CKZiU w Andrychowie w zawodzie technik informatyk, uczniowie nie tylko uczą się wg podstawy programowej, ale rozwijają też swoje zainteresowania na dodatkowych kursach, dzięki którym nabywają umiejętności przydatne w ich przyszłej pracy zawodowej.
KOTARBIN stawia na rozwój wiedzy i umiejętności informatycznych

Kursy są darmowe dla uczniów, mają formę zajęć praktycznych, realizowane są w grupach 10 osobowych, przez 30 godzin z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Kursy są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu Andrychowskie Centrum Kształcenia Zawodowego II właśnie zakończyliśmy kursy:

Administrowanie bazami danych

Uczestnicy kursu nabyli wiedzę teoretyczną na temat środowiska, komponentów i obiektów MS SQL Server. Zapoznali się także ze składnią języka T-SQL, typami danych oraz z możliwościami logicznego przetwarzania zapytań dotyczących zaawansowanego wyszukiwania, filtracji, agregacji i grupowania danych, funkcji systemowych i własnych. Rozszerzone zagadnienia obejmowały zaawansowane wyszukiwanie, łączenie danych, wielokrotne grupowanie oraz wykorzystanie funkcji skalarnych, funkcji szeregujących i funkcji okna.


Praktyczna część kursu stanowiła większość i obejmowała instalację MS SQL Server i środowiska do pracy z serwerem, instalację baz danych, na których były przetwarzane zapytania wyszukujące, agregujące, operacje na zbiorach, wielokrotne grupowanie, tworzenie funkcji skalarnych, funkcji szeregujących i funkcji okna, zaawansowane metody numerowania wierszy, tworzenie własnych funkcji, tworzenie użytkowników i wiele innych umiejętności i ćwiczeń.

Tworzenie stron internetowych

Uczniowie na kursie poszerzali wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych z wykorzystaniem HTML i CSS oraz zapoznawali się z różnymi metodami i zasadami tworzenia stron dostosowanych do różnych użytkowników i różnych urządzeń, na których ta strona będzie wyświetlana. Uczestnicy zrealizowali m.in. takie zagadnienia jak: kodowanie strony na podstawie projektów, przydatne sztuczki w pracy z CSS i HTML, modułowe podejście do tworzenia stylów, praktyczne użycie narzędzi Sass, Gulp oraz NPM, techniki tworzenia oraz użycia komponentów, tworzenie layoutów z użyciem flexbox, techniki optymalizujące pracę, metodologia BEM


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy