Konopny automat w Andrychowie. Co to takiego?

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.09.2020 18:55, red
W Andrychowie pojawił się automat, w którym można legalnie kupić sobie susz konopny.
Konopny automat w Andrychowie. Co to takiego?
Automaty z suszem konopi różnych firm rosną w polskich miastach jak te przysłowiowe grzyby po deszczu w lesie. Jak kiedyś np. słynne sklepiki z dopalaczami, swego czasu legalnymi. Wzbudza to w całym kraju spore kontrowersje. Bo przecież tyle mówi się o szkodliwości palenia papierosów, zażywania narkotyków czy innych używek.

Teraz tego typu maszyna dostępna jest również w centrum Andrychowa.

W opisie sprzedawanych w automatach produktów znajduje się stwierdzenie, że produkty są produktami zapachowymi do aromaterapii.

Zgodnie z obowiązującym aktualnie w Polsce prawem karalne jest sprzedawanie produktów z zawartością powyżej 0,2 THC, który jest czynnikiem o charakterze psychoaktywnym. Produkty z automatu mają zawartość THC poniżej 0,2%. Zawierają inną substancję, czyli CBD. Zgodnie z aktualnymi przepisami sprzedaż wyrobów zawierających CBD nie jest zakazana.


Na wszelki wypadek w opisie każdego dostępnego z automatu produktów znajduje się stwierdzenie:

„Uwaga: Produkt nie nadaje się do spożycia, ani palenia. Zakaz przetwarzania. Przechowywać z dala od dzieci i zwierząt” - można przeczytać w opisie.

Podawany przez producenta skład to suszone, trymowane kwiaty feminizowanych krzewów konopi włóknistych. - Produkt jest całkowicie legalny, dopuszczony do obrotu - opisują właściciele tego wynalazku.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy