reklama

Koniec Naszej Klasy! To była kiedyś największa polska platforma społecznościowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 27.07.2021 14:10, DK
We wtorek (27.07) o godz. 23.59 zamknięte zostaną serwery Naszej Klasy.
Koniec Naszej Klasy! To była kiedyś największa polska platforma społecznościowa
Tym samym Nasza Klasa, największy niegdyś w Polsce portal społecznościowy, przestanie funkcjonować.

Był rok 2006 (minęło już 15lat. Sic!) i W ciągu zaledwie kilku miesięcy serwis zdobył pierwsze 100 tys. użytkowników. Wszystko za sprawą informacji w mediach mainstreamowych. Po 4 latach portal miał już 15 mln użytkowników! To był początkowo polski serwis, dopiero w kolejnych latach przejmowali go zagraniczni inwestorzy. W ostatnich latach Nasza Klasa należała do Axel Springer Polska.

2010 rok był apogeum popularności Naszej Klasy. Jednakże nikt nie spodziewał się, że powstały 2 lata wcześniej inny serwis społecznościowy, dosłownie „zmiecie z planszy” polskiego giganta (wtedy już w zasadzie rosyjskiego-70% udziałów wykupiła firma pochodząca z Moskwy)

Facebook - bo o nim mowa, powoli "wykańczał" Naszą Klasę, do tego stopnia, iż w 2015 roku liczba użytkowników spadła do 2 milionów.

Dzisiaj, nadszedł smutny dzień końca największego fenomenu internetowego ostatnich lat. O godz. 23.59 zamknięte zostaną serwery Naszej Klasy.
A „śledzik” „Pan Gąbka” i inne tego typu twory przechodzą do historii.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy