reklama

Konfederacja zaprasza na spotkanie

MAGAZYN, Wiadomości, 23.03.2023 11:42, INFORMACJA PRASOWA
Konfederacja zaprasza na spotkanie
Klub Konfederacji Wadowice organizuje spotkanie otwarte z dr Lucyną Kulińską, autorką książki "Wołyń - ludobójstwo niepotępione". Wydarzenie odbędzie się 25 marca (sobota) o godz. 17.00 w Klubie Garsoniera, os. Kopernika 10 w Wadowicach.

"Dr Lucyna Kulińska jest wybitną historyczką, specjalizującą się w badaniu polsko-ukraińskich stosunków historycznych. Jej dzieło, "Wołyń - ludobójstwo niepotępione", jest próbą analizy zbrodni, które miały miejsce na Wołyniu podczas II wojny światowej, a także próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego te wydarzenia nie zostały należycie potępione.

Spotkanie z dr Kulińską będzie okazją do wysłuchania jej prelekcji oraz zadania pytań dotyczących książki oraz tematu ludobójstwa na Wołyniu. Organizatorem wydarzenia jest Klub Konfederacji Wadowice. Na czele klubu stoi Tomasz Mreńca, znany działacz społeczny i lokalny polityk.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. To doskonała okazja dla mieszkańców Wadowic i okolic, aby zgłębić historię Wołynia, poznać dramat ludności polskiej w tamtym okresie oraz zrozumieć konsekwencje tego tragicznego wydarzenia dla polsko-ukraińskich stosunków. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu, które pozwoli na lepsze zrozumienie przeszłości oraz jej wpływu na teraźniejszość"
- informują organizatorzy.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy