reklama

Kolejne prace konserwatorskie czekają słynny drewniany kościół

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.02.2020 14:45, PG
Chodzi oczywiście o świątynię w Nidku.
Kolejne prace konserwatorskie czekają słynny drewniany kościół

Przed zabytkowym kościołem w Nidku kolejny czas konserwacji. Tym razem gmina Wieprz zamierza przeznaczyć 110 tys. dotacji na renowacje kościoła. Remontem zajmuje się parafia parafia św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Nidku.

Świątynia w Nidku jest jednym z najstarszych obiektów zabytkowych ziemi wadowickiej. Świątynie w Nidku zbudował jeden z Nideckich w 1539 r. Drewniany kościół został wpisany do rejestru zabytków w 1987 roku. Budowla co jakiś czas poddawana jest renowacji. Kilka lat temu odnowiono konstrukcję dachu, a wewnątrz odrestaurowana została ambona i ołtarz główny i ołtarze boczne. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowano instalację przeciwpożarową oraz instalację alarmową.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy