reklama

Kleszcze znowu w natarciu

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.06.2021 09:39, DK
W tym roku w regionie kleszczy jest naprawdę dużo.
Kleszcze znowu w natarciu

Znajdujemy je na kotach, psach, często też na sobie. Jeden z naszych czytelników wysłał nam zdjęcie na którym widać małą jaszczurkę, a na niej aż 6 kleszczy!

Jak się uchronić przed kleszczami i gdzie najczęściej występują?

Kleszcze należą do gromady pajęczaków i nalezą do tej samej rodziny co roztocza. Bytują w trawach i na krzewach- do wysokości 150 cm. Nie ma więc możliwości ażeby kleszcz spadł na nas np. z drzewa.

Kleszcze występują niemal w całym kraju. Lubią ciepło i wilgoć. Powodują niezwykle niebezpieczne dla człowieka- Boreliozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu.

Ukąszenia kleszcza nie czujemy, ponieważ w miejscu ugryzienia kleszcz wstrzykuje nam substancje znieczulające miejscowo. Następnie pasożytuje na organizmie pijąc krew.

Aby uchronić się przed kleszczem, możemy spryskać się odpowiednimi dostępnymi na rynku środkami, zakładać ubrania z długim rękawem i nogawką- zwłaszcza podczas wędrówek po lesie.

Jeżeli na naszym ciele zauważymy kleszcza musimy go wyrwać- nie należy go niczym smarować ani ściskać, ponieważ może spowodować to wymioty u kleszcza, co spowoduje zakażenie naszego organizmu.

Miejsce po wyrwaniu pasożyta należy oczyścić alkoholem co najmniej 70%.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy