reklama

Klasy wojskowe ZDZ Andrychów w grupie najlepszych szkół wojskowych w Polsce [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 13.07.2022 12:00, INFORMACJA PRASOWA
Drużyna ZDZ w Andrychowie wywalczyła awans na VII Centralny Zlot Klas Mundurowych – Orzysz 2022.
Klasy wojskowe ZDZ Andrychów w grupie najlepszych szkół wojskowych  w Polsce [FOTO]

Szkołę reprezentują: Damian Dubiel, Dawid Gawęda, Mikołaj Graca, Dawid Jaromir, Martyna Karcz, Patryk Kozioł, Szymon Król, Patrycja Leśniak, Dawid Łysoń, Daniel Łysoń, Arkadiusz Matusiak, Klaudia Mrzygłód, Julia Ramęda, Dominika Stanek, Tomasz Studnicki, Jakub Tomiak, Kacper Walusiak, Kamil Wojtyła, Natalia Żurek i Konrad Żydek.
Zlot odbędzie się 17-24 lipca na terenie OSPWL w Bemowie Pilskim. Udział młodzieży jest bezpłatny. Program obejmuje szkolenie wojskowe oraz zwiedzanie miejsc związanych z historia drugiej wojny światowej.

Kadeci brali wcześniej udział w eliminacjach, zawodach sportowo- obronnych, gdzie przeszli prawdziwy test umiejętności i sprawności fizycznej. Wykonywali takie zadania, jak: maszobieg, pierwsza pomoc, bieg w maskach, rzut granatem, strzelanie, rozkładanie i składanie broni, czołganie się, przeprawa wodna i inne. Organizatorem Zawodów była Centralna Wojskowe Centrum Rekrutacji w Warszawie.


- To dla nas wyróżnienie i zaszczyt. Jesteśmy w grupie najlepszych szkół wojskowych w Polsce, realizujemy program Ministerstwa Obrony Narodowej - Oddziały Przygotowania Wojskowego. Mamy najlepszą kadrę szkoleniową i młodzież zdolną ambitną i niepowtarzalną, która pracuje mimo , że to okres wakacji. Można powiedzieć jesteśmy skazani na sukces. Gratuluje Wam kochani i dziękuję że jesteście - mówi Zofia Wanat Dyrektor Zespołu Szkół w Andrychowie, szkoły w Andrychowie, Wadowicach i Kętach.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy