reklama

Kiedyś może namalują pasy. Oby wcześniej nie doszło do wypadku

MAGAZYN, Wiadomości, 02.07.2022 17:30, red
Czy w tym miejscu powstanie w końcu przejście dla pieszych?
Kiedyś może namalują pasy. Oby wcześniej nie doszło do wypadku

Najpierw wybudowano i uruchomiono galerię handlową, a dopiero później realizowane są ważne inwestycje drogowe w jej rejonie. Pas zjazdowy do galerii Andrychów wybudowano już po otwarciu galerii. Pozwolenie na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Biała Droga z Krakowską wydane zostało dopiero kilka dni temu i - jak dobrze pójdzie – rondo zostanie wybudowane dopiero w najbliższych miesiącach.

Czy czasami to wszystko nie powinno być gotowe przed otwarciem galerii?

Jest jeszcze pewien istotny szczegół, na który zwracają kierowcy i piesi. Kilka miesięcy temu wybudowano wysepki pod przejście dla pieszych w rejonie Pomnika Grunwaldzkiego na ulicy Krakowskiej. Tyle, że nie pomalowano pasów, nie wykonano oznakowania. Mimo to piesi i tak przechodząc w tym miejscu. Wiele razy dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Ludzie przechodzą w niedozwolonym miejscu, a ruch samochodowy w tym miejscu jest duży.

Czy w tym miejscu powstanie w końcu przejście dla pieszych?

Urząd Miejski poinformował, że tak – przejście jest planowane. Zarządca drogi krajowej – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – wykonuje jednak dopiero pomiary ruchu w tym miejscu i de facto dopiero po ich wykonaniu zapadanie decyzja, czy przejście powstanie przy pomniku czy też tylko przy nowym rondzie. A może tu i tu?

Konkretów brak. Póki co – trzeba zachować ostrożność w tym miejscu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 03.07.2022 09:47

Jak nie ma stosownych oznaczeń pionowych i poziomych to przejścia nie ma. Czego nie rozumiecie?? Przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym grozi mandatem. Jak tam dojdzie do potrącenia to winny będzie pieszy. Kodeks drogowy się kłania

Kola, 02.07.2022 18:47

Po co bezpieczeństwo, ważniejsze dla elity są zyski.