reklama

Kiedy otwarcie basenu w Andrychowie?

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2022 12:25, red
Robi się coraz cieplej, ale na otwarcie basenu odkrytego w Andrychowie trzeba jeszcze trochę poczekać.
Kiedy otwarcie basenu w Andrychowie?
Na basenie odkrytym w Andrychowie trwają już przygotowania do nowego sezonu. Basen jest czyszczony, porządkowane jest otoczenie.

Kiedy basen zostanie otwarty? Jak się dowiadujemy, w maju na pewno nie. Bardziej prawdopodobne jest otwarcie w połowie czerwca, czyli podobnie jak rok temu. Wtedy temperatury na zewnątrz są już wyższe.


Ostatecznie wszystko jak zwykle w przypadku tego typu obiektów zależy od pogody, a ta lubi zaskakiwać.

Basen odkryty w Andrychowie wybudowany został kilkanaście lat temu. Ówczesne władze miasta zakładały, że kąpielisko będzie czynne od maja do września, bo - jak mówiono wówczas - "klimat się ociepla". I początkowo tak było.

Tyle, że rzeczywistość szybko zweryfikowała te założenia, bo utrzymywanie kąpieliska w zimniejszych miesiącach - jak często bywa w maju czy we wrześniu - generuje koszty (zatrudnienie obsługi itp.), a często pogoda uniemożliwiała korzystanie z kąpieliska. Ostatecznie od kilku lat basen czynny jest zwykle przez ok. 2,5 miesiąca w ciągu roku, w wakacje i część czerwca.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy