reklama
reklama

Kęty przypominają o wielkiej wodzie. Tak było [VIDEO]

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 10.10.2022 08:00, red
Wielka woda w Kętach nie tylko w serialu Netflixa...
Kęty przypominają o wielkiej wodzie. Tak było [VIDEO]


Niedawno informowaliśmy, że nazwa fikcyjnej wioski Kęty koło Wrocławia została ulokowana w serialu "Wielka Woda" na platformie Netflix.


O ile serialowe Kęty są fikcyjne, to te prawdziwe Kęty w powiecie oświęcimskim, 250 km od Wrocławia, jak najbardziej istnieją i w przeszłości też zmagały się z wielką wodą. Przypominają o tym właśnie strażacy z OSP Kęty, którzy na stronie OSP Kęty zamieszczają zdjęcia i nagrania z powodziami w miniony dekadach.

- Wielka Woda w Kętach zawsze wywierała wpływ na życie mieszkańców naszego miasta, a w szczególności na życie strażaków, którzy na przestrzeni lat ratowali życie i mienie osób objętych powodzią - przypomina OSP Kęty.

Taka sytuacja miała miejsce m.in. w 1997 roku i w 2010 roku. OSP Kęty zamieszcza archiwalne nagrania z tych powodzi.

Zobaczcie


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy