reklama

Kardynał z Andrychowa świętuje jubileusz 50-lecia [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 31.03.2019 14:10,
Do Andrychowa na jubileusz przyjechało wiele znanych osób.
Kardynał z Andrychowa świętuje jubileusz 50-lecia [FOTO]
Kardynał Stanisław Ryłko był przez wiele lat wysoko postawionym urzędnikiem watykańskim, w latach 2003 - 2016 pełniąc stanowisko przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich. W 2016 roku papież Franciszek mianował go Archiprezbiterem Bazyliki Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Większej, jednej z czterech papieskich Bazylik w Rzymie.


Stanisław Ryłko urodził się w 1945 roku w Andrychowie. Ukończył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Biskupem jest od 1996 r. W 2003 r. został podniesiony do godności arcybiskupa i przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich. W 2007 roku został podniesiony do godności kardynała. Był organizatorem i współorganizatorem Światowych Dni Młodzieży.

Święceń kapłańskich udzielił mu 30 marca 1969 arcybiskup metropolita krakowski Karol Wojtyła. 50 lat później, w niedzielę 31 marca br, w andrychowskiej parafii św. Macieja odbyły się obchody jubileuszu tego wydarzenia.

To tutaj dzisiejszy jubilat przyjął chrzest święty, przystąpił do I Komunii świętej, a potem do bierzmowania. W tym kościele ks. Ryłko odprawiał swoje prymicje jako kapłan, potem jako biskup i wreszcie jako kardynał.

Do Andrychowa na jubileuszową mszę przyjechało wiele znanych osób, m.in. kard. Stanisław Dziwisz, który podczas homilii opowiedział o życiu kardynała Stanisława Ryłko. Wspominał, że to on razem z kardynałem Ryłko byli w chwili śmierci do końca przy Janie Pawle II i to kard. Ryłko zatrzymał zegar w pokoju papieża na 21:37.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cozabanda, 01.04.2019 08:13

1. Zaprawdę powiadam wam, że gdyby nie dziesiątki księży, zespoły regionalne, poczty sztandarowe (po co? ) i kilkoro działaczy partii zwanej pokrewne Prawo i Sprawiedliwość, to przedstawienie nie mialo by publiki. Widownia skromna.. 2. Nie wiedziałem, że szkoła średnia ZDZ kształci również w zawodzie księdza. 3. X. Ryłko jest spoko, ale ten papieski kapciowy - koszmarny... 4. Chlopy w sukienkach wygladają dziwacznie, a nawet żenująco .

MieszkaniecOsiedla, 31.03.2019 21:34

Szok normalnie.