reklama

Kara więzienia za edukację seksualną? [OPINIE, SONDA]

MAGAZYN, Wiadomości, 18.10.2019 17:45, DK
Kara więzienia za edukację seksualną? Projekt i głosowanie w Sejmie wzbudza wiele emocji. O co chodzi?
Kara więzienia za edukację seksualną? [OPINIE, SONDA]

Obywatelska nowelizacja Kodeksu karnego, którą zajmuje się Sejm, wzbudza ogromne emocje w społeczeństwie. Zakłada ona karę więzienia za "propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej".

Opozycja twierdzi, że to przepisy wymierzone są w edukację seksualną. Przeciwnicy ustawy zapowiedzieli, że będą manifestować w największych miastach Polski.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop pedofilii” zebrał ponad 250 tysięcy podpisów pod ustawą. Wśród członków komitetu znalazł się między innymi ginekolog profesor Bogdan Chazan, człowiek który uważa, że aborcja w Polsce powinna być całkowicie zakazana.

Papież Franciszek niedawno stwierdził jednak: "Seks jest darem od Boga. Edukacja seksualna musi być w szkołach"

A co na ten temat sądzą mieszkańcy Andrychowa? Zobaczcie


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 19.10.2019 04:17

Kaczynski wie najlepiej jak edukować seksualnie innych, NIE BZYKAĆ jemu się udało - brawo jaro

Jeremiasz, 18.10.2019 22:42

Kto czyta GW, ogląda TVN sam sobie szkodzi. Mamy XXI wiek i poziom edukacji seksualnej jest na wysokim europejskim poziomie a poziom edukacji ogólnej jest żenująco niski, takie czasy, taki postęp, postęp w ogłupianiu i upadlaniu ludzi. Może zamiast pytać o ES, zapytać ich czy cokolwiek czytają a może czytanie książek też należy do sfery minionej epoki? Wskaźnik urodzeń mamy w Polsce 1.3 więc coś ta edukacja seksualna nie wychodzi...a może to skutek tejże edukacji?

Eco, 18.10.2019 22:29

A róbcie co chcecie ja swoje dziecko nauczę sam a wasze niech się uczą ze stron porno @ tak na marginesie dzieci 12 letnie w Niemczech wiedzą co to prezerwatywa i jak się zabezpieczać

xpek, 18.10.2019 21:57

o co słychać u księdza Tymoteusza Szydło?

xpek, 18.10.2019 21:56

jak kaczyński może cokolwiek wiedzieć o seksie?

Jeremiasz, 18.10.2019 21:43

Kto czyta GW, ogląda TVN sam sobie szkodzi. Mamy XXI wiek i poziom edukacji seksualnej jest na wysokim europejskim poziomie a poziom edukacji ogólnej jest żenująco niski, takie czasy, taki postęp, postęp w ogłupianiu i upadlaniu ludzi. Może zamiast pytać o ES, zapytać ich czy cokolwiek czytają a może czytanie książek też należy do sfery minionej epoki? Wskaźnik urodzeń mamy w Polsce 1.3 więc coś ta edukacja seksualna nie wychodzi...a może to skutek tejże edukacji?

abcabca, 18.10.2019 21:23

To mówi papież Franciszek. To tak dla tych co ograniczają się do wyborczej, TVN i bzdur plecionych przez celebrytów, dziennikarzy i polityków.

abcabca, 18.10.2019 21:22

"Często edukacja seksualna skupia się na zachęcie do „zabezpieczenia”, dążąc do „bezpiecznego seksu”. Wyrażenia te sugerują negatywny stosunek do naturalnego prokreatywnego celu seksualności, tak jakby ewentualne dziecko było wrogiem, przed którym trzeba się bronić. W ten sposób krzewiona jest narcystyczna agresja a nie życzliwość. Nieodpowiedzialna jest wszelka zachęta kierowana do nastolatków, by bawić się swoim ciałem i swoimi pragnieniami, tak jak gdyby osiągnęli już dojrzałość, wartości, wzajemne zaangażowanie i cele właściwe małżeństwu. W ten sposób beztrosko zachęca się ich do używania innej osoby jako przedmiotu eksperymentów, aby zrekompensować braki i wielkie ograniczenia. Tymczasem ważne jest, aby ich nauczyć drogi prowadzącej przez różne przejawy miłości, wzajemnej troski, szacunku naznaczonego czułą troską, bogatego w znaczenia komunikowania się. Wszystko to przygotowuje bowiem do pełnego i hojnego daru z siebie, który wyrazi się po ślubie w darze ciał....."

abcabca, 18.10.2019 21:21

Dramat jeśli dziennikarz jaki chce być autorytetem ogranicza się do przeczytania gazety wyborczej czy obejrzenia TVN i powielania bzdur. jeszcze wciąga w to innych. To takie trudne przeczytać kilkanaście zdań tego projektu? Drugie – czy się z papieżem Franciszkiem zgadzamy czy nie znowu nie warto ograniczać się do wyborczej i TVN. Papieża mówił tak o edukacji seksualnej ale takiej która przygotowuje do małżeństwa a nie uczy masturbacji czy otwartości na seks homoseksualny.

kaczor, 18.10.2019 20:57

w państwach gdzie jest prowadzona edukacja seksualna w wersji jakiej chce nasza lewica i lgbt rośnie liczba niechcianych ciąż i chorób wenerycznych wśród nastolatków. mimo że w części tych państw automaty z prezerwatywami stoją w szkołach. tak pisze nie episkopat ten czy inny tylko ministerstwa zdrowia w tych państwach. takie info nawet przemykają przez lewicowe media tylko szybko są przykrywane. ps. co do propozycji ustawy obywatelskiej pewno trzeba ją dopracować ale dziwne że tak atakują ją bynajmniej nie rodzice ale środowiska lgbt i politycy tzw. opozycji plus dziennikarze jacy wolą fake newsy plus tvn zamiast przeczytania jej.

Eco, 18.10.2019 19:39

Szarańcze z PI...... będziecie mieć na sumieniu dwunastolatki które zajdą w ciąże - oraz 15-latki z hiv które nie wiedzą jak dochodzi do zakażenia - bravo bravissimo

Keson, 18.10.2019 18:33

Sedzia kradnie 50 złotych- wyrok roztargniny. OBYWATEL zjada 40 groszy wyrok.to jest nienoramalne. RÓWNI i RÓWNIEJSCI i tyle