Już po koronawirusie w andrychowskim szpitalu

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 23.09.2020 08:05, PG
Kończy się też powoli remont w szpitalu.
Już po koronawirusie w andrychowskim szpitalu

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o zakażeniach koronawirusem w Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie, które wystąpiło u 14 pacjentów i 9 osób z personelu. Część pacjentów przewieziono do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a część została w Andrychowie. Personel przebywał w izolatoriach lub swoich domach.

Jak się dowiadujemy od dyrektora Piotra Kopijasza, na chwilę obecną wygasły wszystkie ogniska wirusa, otwarto zamknięte oddziały: psychogeriatryczny, leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych (detoksykacyjny) i jeden z oddziałów psychiatrycznych. Na oddziały przyjmowani są już nowi pacjenci.

Dodatkowo na przestrzeni ostatniego tygodnia zakończył się pierwszy etap prac remontowych szpitala. Przeniesiono pacjentów na dwa świeżo wyremontowane oddziały, w tym właśnie na oddział psychogeriatryczny.

Dalsze roboty mają potrwać do 28 sierpnia 2021 roku a ich koszt wynosi 13,6 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy