reklama

Jeszcze można zgłosić się po sadzonkę. Rozdają je nadleśnictwa

, MAGAZYN, Wiadomości, 30.09.2022 10:18, eł
To dobra okazja, by wzbogacić swój ogród.
Jeszcze można zgłosić się po sadzonkę. Rozdają je nadleśnictwa

Od wczoraj (29 września) trwa czwarta edycja akcji #sadziMY. Z tej okazji leśnicy przygotowali milion sadzonek, które rozdawane są w nadleśnictwach w całym kraju, również w Andrychowie i Suchej Beskidzkiej.

Akcja #sadziMY ma przypominać o tym, jak ważne są drzewa, które wszak stanowią ostoję życia. Każde z nich jest siedliskiem owadów oraz mikroorganizmów i może być miejscem gniazdowania ptaków. Ale drzewa są też potrzebne człowiekowi. Dają schronieniem przed palącym słońcem, deszczem czy wiatrem, poprawiają jakość powietrza, cieszą wzrok kolorami liści – kojącą zielenią lub feerią barw, która pojawia się na nich jesienią.

Warto mieć drzewa również we własnym ogrodzie. Każdy, kto chciałby posadzić sobie jedno dodatkowe, może jeszcze dzisiaj (30 września) przyjść do nadleśnictwa w Andrychowie (ul. Słowackiego 2e) lub w Suchej Beskidzkiej (ul. Zamkowa 7) i odebrać bezpłatną sadzonkę. Ich rozdawanie ma potrwać jeszcze do 15.00, ale bezpieczniej jest przyjść wcześniej, bo drzewek może zabraknąć!

Sadzonki nie trzeba od razu wysadzać do ziemi. Można ją przechować przez kilka dni. Aby przetrwała w dobrym stanie, wystarczy ułożyć ją płasko na gruncie i przesypać korzenie wilgotnym piaskiem.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy