reklama

Jeszcze listopad, a już rusza kolęda

MAGAZYN, Wiadomości, 22.11.2022 14:40, foto: internet
W diecezji bielsko-żywieckiej kolęda się rozpoczęła.
Jeszcze listopad, a już rusza kolęda
W dwóch poprzednich latach w wielu diecezjach, także w diecezji bielsko-żywieckiej, z powodu covid-19 był problem w świątecznymi wizytami duszpasterskimi księży w domach parafian.

W większości parafii kolęda została odwołana, a w niektórych ksiądz przyjmowany był po wcześniejszym zgłoszeniu zainteresowania ze strony rodzin. Tak było m.in. w parafii św. Macieja w Andrychowie. Tym razem takich sytuacji już nie powinno być i w okresie świątecznym księża tradycyjnie rusza z kolędą.

Jak się okazuje, w diecezji bielsko-żywieckiej kolęda się się rozpoczęła. Tak jest w największych parafiach. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej pierwsze wizyty w domach parafian rozpoczynają się już w weekend 26/27 listopada. W pozostałych parafiach kolęda tradycyjnie ma rozpocząć się po świętach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 23.11.2022 10:46

@Koniczynka - cóż począć, taką chłopaki mają robotę, muszą chodzić po ludziach w obowiązkowych strojach służbowych i kolędować. Nic w tym złego, nazbierają tyle ile im ludzie dadzą a darowizny na tym poziomie zwolnione są z podatków. Dużo gorzej sprawa wygląda w przypadku wielebnych prezesa Nowaka i Mrzygłóda, ci kolędują tylko na sesjach Rady Miasta i zgarniają ile się da, nawet jak ludzie nie chcą im dać i nie życzą sobie ich wizyty. Tym nieumundurowanym funkcjonariuszom Kościoła św. Tomasza Szczodrobliwego, daje przykościelna rada parafialna, z podatków nie podlegających zwolnieniu.

oshin22, 23.11.2022 05:36

WIERZYSZ to tutaj doskonałe słowo. Ja jednak pozostane przy faktach, które znam. I dziękuję za ort poprawie się. :)

Koniczynka, 22.11.2022 23:10

@oshin chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś. Kolędy pisze się przez ę... Pół kolędy oddaje się na cele parafialne, buhahaha. Kasa zostaje w kieszeni księdza. Kościół i wsparcie biedniejszy, buhahaha. Zabawny jesteś.

oshin22, 22.11.2022 22:06

Ale "pojechałaś" @Koniczynka jak bezdomny w maybachu ;-). Ja dla równowagi podam przykład proboszcza u nas, który na parafii jest od (chyba) 30stu lat. Nie pamiętam aby kiedykolwiek prosił o forse albo politykował. Za to wiem, ze sam daje pieniadze na tace (zauważ że tylko jedna niedzielna składka zostaje w parafii), poł kolendy oddaje na cele parafialne, (np wsparcie biedniejszych) pomaga służbie liturgicznej i oazie w wyjazdach itd. Od tych którzy pomagali przy kościele nie bierze za posługę...Nie nazwał bym go tak jak ty nazywasz...Myśle ze jak nie chcesz to nie musisz przyjmowac kolendy. Ale zachęcam do testu : jak ksiądz będzie w drzwiach to powiedz, że nie dasz mu kasy. Ide o zakład ze nie wyjdzie tylko będzie chciał się dalej spotkać.

Koniczynka, 22.11.2022 19:41

@ Kola a co w tym złego że portal mam newsa pisze że czarnuchy znów chodzą po domach by nabić kasę bez podatku i bez kasy fiskalnej. To już dawno nie jest wiara tylko czysty biznes i ekonomia. Wystarczy popatrzeć na samochody jakie stoją pod plebanią. Kasa za ślub, kasa za pogrzeb, taca co niedzielę, każda msza za kasę, do tego kasa za opłatki. Wstyd czarnuchy. Więcej pokory i skromności. Pismo święte głosicie a co innego robicie!!!!!!

Kola, 22.11.2022 18:26

Portal mamnewsa to lewacka strona, dlaczego rozpisujecie się na ten temat?