Jedno z najstarszych drzew w Andrychowie coraz bardziej pęka. Czy to jest niebezpieczne?

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.10.2018 08:10, WB
Jedno z najstarszych drzew w Andrychowie coraz bardziej pęka. Czy to jest niebezpieczne?

Czy pękające, stare drzewo może stanowić zagrożenie?

Chodzi o drzewo znajdujące się w andrychowskim parku miejskim, naprzeciwko zamku.

- Już od kilku lat przyglądam się temu drzewu i z roku na rok jest coraz gorzej, nie wiem czy w Andrychowie są jakieś osoby odpowiedzialne za obserwacje tego drzewa ale pojawiły się na nim nowe pęknięcia, w następstwie których drzewo może runąć na chodnik.- zgłasza nam pan Edward.

Rzeczywiście jest problem. Co jeśli drzewo powali się wprost na przechodniów?

Pan Edward apeluje do służ odpowiedzialnych za porządek w mieście aby przyjrzały się temu problemowi i zastanowiły co z tym zrobić, zanim wydarzy się tragedia.

Dodajmy, że drzewo to jest zwane „platanem” i jest pomnikiem przyrody.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 02.10.2018 19:10

Jak zabije dwoch,trzech przechodniów to w 5minut strazacy zlikwiduja drzewo,tylko kto wtedy pojdzie siedziec za morderstwo i niedopatrzenie?????

repart, 02.10.2018 09:49

Zaniechano plomb cementowych w prześwitującym na wylot pniu platana , a niedaleko obok placu zabaw przy stawie nie zabezpieczono podstawy korzeni przepięknego choć nie mocarnego kwitnącego pięknie wiosną drzewka, jego pień oparł sie na metalowym płotku. Ale jak znam metody "pielęgnacji" w tym parku jedyne lekarstwo to wycinka (?). Jak obstawiacie?

Alien, 02.10.2018 08:43

Nie zwane "platanem"...to jest platan!!!