reklama

Jakie są najpopularniejsze benefity pozapłacowe?

MAGAZYN, Wiadomości, 09.02.2023 07:36, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dzisiaj w zasadzie już standardem stało się oferowanie pracownikom benefitów pozapłacowych. To bardzo doceniana forma wynagrodzenia. Jednak dlaczego właściwie pracodawcy decydują się na to rozwiązanie? Jakie benefity są najwyżej cenione przez pracowników, a przez to też najpopularniejsze? Sprawdzamy!
Jakie są najpopularniejsze benefity pozapłacowe?

Dlaczego benefity pozapłacowe są niezbędne?

Pracownicy oczekują od firm, w których są zatrudnieni, godziwego wynagrodzenia za swoją pracę. Jednak dzisiaj dobra wypłata już nie wystarcza. Oczekiwania pracowników są wyższe – oczekują oni, że firma zadba o nich w większym wymiarze. Co więcej, pracownicy chcą wykonywać swoje obowiązki w maksymalnie komfortowych warunkach. To wszystko sprawia, że niektóre benefity pozapłacowe są po prostu absolutnie niezbędne.

Najpopularniejsze benefity pozapłacowe znajdziesz na: https://betterworkplace.pl/

Produkty spożywcze

Niewątpliwie wśród benefitów pozapłacowych dominują darmowe produkty spożywcze dla pracowników. O czym konkretnie mowa? Podstawę stanowi wyposażenie kuchni firmowej. Na pierwszy plan wysuwają się takie produkty jak kawa czy herbata. Nie może też zabraknąć mleka czy cytryn. Warto jak najbardziej kompleksowo wyposażyć kuchnię w tego typu podstawowe elementy. Wskazane są też zdrowe przekąski, którymi pracownicy mogą się posilać, aby nabrać więcej sił do wykonywania obowiązków zawodowych.

Obecnie bardzo popularne są dostawy owoców do firm. Otóż owoce stanowią zdrowe posiłki, które dodają dużo siły. Zaleca się wprowadzanie do biura wielu różnego typu owoców, aby każdy mógł wśród nich znaleźć to, co najbardziej lubi. Warto też różnicować przekąski, stworzone na bazie owoców i warzyw.

Konsultacje ze specjalistami

Kolejnym nieoczywistym, a popularnym benefitem, jest konsultacja ze specjalistą. Firmy coraz więcej uwagi przywiązują do zdrowia swoich pracowników. Dlatego też organizują na przykład spotkania z dietetykami. Oczywiście nie są to spotkania obowiązkowe, niemniej zwykle nie brakuje na nie chętnych. Bez ponoszenia jakichkolwiek opłat, pracownik może porozmawiać z dietetykiem oraz otrzymać od niego plan żywienia.

Upominki okolicznościowe i nie tylko

Wymieniając najpopularniejsze benefity pozapłacowe, nie można pominąć upominków okolicznościowych. Chodzi tutaj głównie o podarunki z okazji świąt. Pracownicy oczekują, że otrzymają atrakcyjne paczki z produktami wysokiej jakości. Niektórzy pracodawcy idą o krok dalej i zmawiają paczki dla pracowników również z innych okazji. Wręczają je na przykład z okazji urodzin. Co więcej, coraz częstszą praktyką jest regularne dostarczanie paczek pracownikom wykonującym swoje obowiązki w trybie home office.

Obecnie nikt nie ma już wątpliwości, że warto inwestować w benefity pozapłacowe. Dobry wybór stanowi każda z powyższych propozycji. Warto przy tym pamiętać, że to dopiero początek długiej listy dostępnych aktualnie rozwiązań. Benefity warto wybierać z myślą o specyfice firmy i indywidualnych potrzebach pracowników. W ten sposób korzyści z ich stosowania oraz zadowolenie pracowników będą największe. Pamiętaj też, aby zamawiając jakiekolwiek produkty do biura, dbać o ich najwyższą jakość.


- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy