reklama

Jaka pogoda w wakacje? Jest prognoza synoptyków. Będziecie zaskoczeni

, MAGAZYN, Wiadomości, 30.05.2020 16:26, red
IMGW opublikował sezonową prognozę pogody dla Polski na najbliższe 3 miesiące.
Jaka pogoda w wakacje? Jest prognoza synoptyków. Będziecie zaskoczeni
Wiele osób swoje plany wakacyjne wiąże zapewne z Polską? Jak będzie? Zapowiada się wymarzona pogoda!

IMGW-PIB prognozuje bardzo ciepłe lato. Meteorolodzy przepowiadają, że od czerwca do sierpnia, średnia temperatura powietrza w Polsce będzie powyżej normy na co wskazują analizy wszystkich modeli pogodowych.


W normie również prognozuje się opady. Wysokie temperatury w połączeniu z opadami sygnalizują gwałtowne burze, szczególnie w czerwcu i lipcu z silnymi opadami deszczu, w szczególności na wschodzie kraju. Takie lato może przynieść okresowe niedobory wody w południowej Wielkopolsce, na Opolszczyźnie, Polesiu i Wyżynie Lubelskiej.

- Przypominamy, że prognozy długoterminowe warunków termiczno-opadowych obarczone są błędem i należy na bieżąco monitorować sytuację prognozy w serwisie pogodowym IMGW-PIB - zastrzegają meteorolodzy.

Ciepły czerwiec i trochę deszczu
Średnia temperatura powietrza w całym kraju może być wyższa od normy wieloletniej. Dla prognozy opadów modele nie są już tak zgodne. - Prognozujemy liczbę dni z opadem w normie, jedynie na północnym wschodzie oraz Mazowszu i Polesiu powyżej normy - informuje IMGW.

Cieplej w lipcu, więcej deszczu
Prognozy temperatury na lipiec wskazują na ciepły miesiąc dla większości kraju. Średnia temperatura powietrza powinna być w normie lub powyżej normy. W lipcu suma opadów, podobnie jak liczba dni z opadem powinna mieścić się w normie lub nieznacznie powyżej norm, co powinno stworzy korzystne warunki dla rozwoju wegetacji roślin i upraw.

Gorący sierpień i mniej opadów
Średnia temperatura na przeważającym obszarze kraju powinna być powyżej normy i tylko miejscami, głównie na północy Mazowsza i na Podlasiu może być w normie. Z kolei wyniki modeli dla miesięcznej sumy opadów są niejednoznaczne i rozbieżne. - Najbardziej prawdopodobny scenariusz to opady w normie lub nieco powyżej normy. Istnieje jednak ryzyko, że w południowej Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz lokalnie na Polesiu i Wyżnie Lubelskiej miesięczna suma opadów będzie poniżej normy - czytamy w komunikacie prasowym IMGW.

źródło: Biuro Prasowe IMGW

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy