reklama

Jak to jest z tym nowym „chorobowym”? Ekspert wyjaśni

, MAGAZYN, Wiadomości, 27.07.2022 15:08, eł

Trzeba tylko zadzwonić.

Jak to jest z tym nowym „chorobowym”? Ekspert wyjaśni

W tym roku zaszły ogromne zmiany dotyczące zwolnień lekarskich. Przede wszystkim zmieniły się zasady dotyczące liczenia okresu zasiłkowego. Warto je znać, by niepotrzebnie nie stracić pieniędzy.

W telegraficznym skrócie wygląda to tak, że ubezpieczeni otrzymają niższy zasiłek chorobowy w czasie L4, gdyż okres, za który można go pobierać został znacząco ograniczony. Jest tak dlatego, że bez względu na rodzaj choroby, w 2022 roku sumują się wszystkie zwolnienia lekarskie, jeśli przerwy między nimi nie przekraczają 60 dni.

Wszelkie związane z tym niuanse można będzie poznać w wadowickim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w czwartek (28 lipca). Od 9.00 do 11.00 będzie tam dyżurował ekspert, który odpowie na pytania związane ze zwolnieniami lekarskimi. Można go będzie zapytać o nowe zasady liczenia „chorobowego” i ustalania okresu zasiłkowego, zmiany w okresach pobierania zasiłków po ustaniu zatrudnienia, wysokość wypłacanych kwot i niezbędne dokumenty. Ekspert będzie dostępny pod nr tel. 33 873 25 40.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy