reklama

Jak przygotować wyprawkę do szpitala przed porodem?

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.10.2020 12:21,
Jak przygotować wyprawkę do szpitala przed porodem?


Cud narodzin - dla dorosłego człowieka chyba nie ma lepszej chwili jak możliwość zobaczenia w końcu na świecie własnego malucha. Radość jest nie do opisania. Dziewięć miesięcy, które zmierzają prosto do daty, kiedy w końcu będzie można wziąć malucha na ręce. Nie można zapomnieć o tym, że do tak radosnej chwili należy się w odpowiedni sposób przygotować.

Pakowanie torby

Jeżeli sama ciąża przebiega bez najmniejszych komplikacji, to na około miesiąc przed wyznaczoną datą porodu, należy mieć w kącie uszykowaną torbę dla ciężarnej do szpitala. Dlaczego tak szybko? Ponieważ nigdy nie można być pewnym, kiedy nastąpi rozwiązanie. Poród może dosłownie rozpocząć się w każdej chwili.

Lepszym wyjściem będzie chwycić uszykowaną torbę do szpitala (nawet, jeżeli nieco już się zakurzy), niż stresujące pakowanie w biegu, kiedy to i tak o połowie rzeczy i tak się zapomina. Taka torba niech sobie stoi, aby być pewnym tego, że w szpitalu niczego nie zabraknie, nawet jeżeli poród odbędzie się sporo przed czasem.

Szpitalna torba

Co powinna zawierać wyprawka do szpitala? Można ja podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to ta, którą młoda mama będzie potrzebowała do samego porodu. Druga to ta, którą kobieta razem z dzieckiem będzie potrzebować na wyjście. Tą drugą warto zostawić w domu. Mąż/tata dziecka będzie ją mógł dowieźć później, w momencie wypisu ze szpitala. Co przygotować do tej pierwszej wyprawki?

Po pierwsze potrzebne dokumenty, w tym, chociażby dokument tożsamości kartę przebiegu ciąży. To dwa najważniejsze dokumenty, które pomogą rozpoznać lekarzom w szpitalu sytuację. Ważne są też aktualne wyniki badań. O nie to dba lekarz prowadzący, który na bieżąco będzie informował pacjentkę o tym, co zawsze powinna mieć pod ręką.

Do ważnych wyników badań zalicza się ostatnia morfologia, ostatnie badanie moczu, oznaczenie grupy krwi pacjentki, wynik badania na obecność HIV, wynik ostatniego USG. Kobiety zmagające się z dodatkowymi schorzeniami muszą także zadbać o dostarczenie od odpowiednich lekarzy specjalistów.

Okres porodu

W obecnych czasach na sam okres porodu na ogół nie trzeba załatwiać nic. Chyba że szpital zaznacza, iż pacjentka ma mieć własne koszule do porodu. Wybierając placówkę, gdzie kobieta chce rodzić, warto z góry sprawdzić tę informację. Nawet jeżeli do rozwiązania jest jeszcze kilka miesięcy, to warto wziąć pod uwagę tę informację. Dla taty przyda się na pewno fartuch ochronny, ale te na ogół można zakupić już w placówce szpitalnej.

Więcej rzeczy przyda się kobiecie już po samym porodzie. Wśród nich powinna znaleźć się specjalna koszula/koszule z rozcięciami, aby kobieta mogła karmić, jednorazowe podpaski poporodowe w kształcie podpasek, jednorazowe chusteczki, przybory toaletowe, kosmetyki, klapki pod prysznic, 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne, telefon komórkowy i ładowarka (z wrażenia wiele osób o tym zapomina). Rzeczy dla maluszków na ogół zapewnia w obecnych czasach szpitalach, ale również można mieć własne pieluszki, chusteczki, ubranka pod ręką.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy